Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Good Vibrations Open Air 2018

Rio Fun Park Levice - Detské interierové ihrisko s kaviarňou. Organizujeme oslavy, tematické party, firemné akcie, rozlúčky s predškolákmi...
07192018štv

Mladá Levičanka získala za svoje video špeciálnu cenu, zmenilo jej život

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 22. augusta 2017 - Iba 15-ročná Stella Šuranská z Levíc získala vďaka svojmu videu v súťaži na podporu začínajúcich video makerov RECfruit špeciálnu cenu. Stellin príbeh je zaujímavý, pretože jej zmenil život a ovplyvnil rozhodnutie ohľadom strednej školy. Namiesto gymnázia sa totiž rozhodla ísť študovať audiovizuálnu tvorbu.

Mladá Levičanka získala za svoje video špeciálnu cenu, zmenilo jej život

Súťaž RECfruit bola zorganizovaná na podporu začínajúcich video makerov – aby ich povzbudila, dodala im odvahu či správny smer vďaka odbornému feedbacku a cenám. Hlavnou podmienkou súťaže bol vek od 15 do 26 rokov a téma „Ako to nerobiť“. Súťažiaci sa chopili kamery, nechali sa nakopnúť múzou a poslali množstvo prác, z ktorých sa pôvodne mali vybrať 3 víťazné. Kvalitných výstupov však bolo v rámci súťaže viac, preto boli udelené aj ďalšie dve špeciálne ceny. Feedback od odbornej poroty pozostávajúcej z umelcov a kameramanov z praxe dostali všetci ocenení.

Video Stelly Šuranskej - Alter ego:

Títo mladí ľudia – výhercovia nultého ročníka – sú fascinujúci svojím drive-om, nápadmi a hlavne naozaj nízkym vekom (najmladšia má 14 rokov). Každý z víťazov má svoj príbeh. Napríklad Stella sa rozhodovala medzi gymnáziom v meste, v ktorom býva (rodina a priatelia mu boli pred súťažou viac naklonení) a bratislavskou strednou školou zameranou na videotvorbu. Svoje finálne rozhodnutie uskutočnila po súťaži – napriek názorom okolia si zvolila videotvorbu.

Stella (15) sa do súťaže prihlásila ako 14-ročná, ale pre vekové obmedzenie nemohla byť do nej oficiálne zaradená. Posolstvo jej videa Alter ego však porotcov a tím RECfruit zasiahlo natoľko, že snahu a šikovnosť Levičanky podporili špeciálnou cenou. Tá obnášala návštevu televízneho štúdia spojenú s kompletnou prehliadkou televízie a účasťou pri nakrúcaní relácie, no taktiež 10 dní v tábore Divadelný Babylon, v ktorom si po boku profesionálneho kameramana vyskúšala nakrúcanie i postprodukciu.

Stella sa s kamerou skamarátila ako 10-ročná. „Často ma prenasleduje potreba vytvoriť niečo, čo pohladí moju dušu. Ak má niekto chuť na sladkosť, dá si cukrík. Mojou sladkosťou je kamera.“ Nikdy by sa nechcela dostať do fázy, v ktorej by videá produkovala ako na výrobnom páse. „Kúpili by ste si radšej koláč alebo babičkin domáci koláč upečený s láskou?“ Vekové obmedzenie videosúťaží Stella neberie – napriek svojej nevýhode, ktorú okúsila na vlastnej koži – tragicky. Priznáva, že určením spodnej vekovej hranice môže zaniknúť mladý talent, ale ak má skutočný záujem, čas do dovŕšenia stanoveného veku využije na sebarozvoj. „Nevýhoda teda stojí na strane starších. Vek sa znížiť nedá.“

Charakteristickou črtou mladej video makerky je farebnosť a stručnosť. Keby svoj doterajší život mala zhrnúť do 3-minútového videa, vyznelo by lyricky, ale zobrazovalo by veci, ktoré menia život – buď k lepšiemu, alebo k horšiemu. „Moja predstavivosť občas prekračuje hranice možností, ale žijem so základom vytrvať a nevzdať sa vo veciach, na ktorých mi záleží.“ Stella v čase vyhlásenia výsledkov súťaže ukončila základnú školu a rozhodovala sa o strednej, pričom okolie ju výrazne smerovalo ku gymnáziu. Ale úspech v súťaži RECfruit ju motivoval k tomu, aby začala študovať audiovizuálnu tvorbu na strednej škole.

Všetky práce víťazov a výsledky si môžete pozrieť na tu: http://recfruit.sk/vitazi-recfruit-2017/

zdroj: ContentFruiter

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre