01262020ned

Sociálna poisťovňa, pobočka Levice pozýva zamestnávateľov na seminár o chybách vo vzájomnom kontakte

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Sociálna poisťovňa, pobočka Levice pozýva zamestnávateľov na seminár o chybách vo vzájomnom kontakteLEVICE 5. mája 2015 - Sociálna poisťovňa, pobočka Levice pozýva zamestnávateľov na seminár "Najčastejšie chyby zamestnávateľov v kontakte so Sociálnou poisťovňou".

Sociálna poisťovňa pripravila novú sériu podujatí pre zamestnávateľov, ktoré sa uskutočnia v máji 2015. Cieľom stretnutí je pomôcť zamestnávateľom pri plnení si zákonných povinností voči Sociálnej poisťovni a prispieť k tomu, aby sa vyhli chybám v elektronicky posielaných mesačných výkazoch a registračných listoch.

Za prvé tri mesiace roku 2015 výrazne narástol počet týchto chýb a pre zamestnávateľov môžu z nich vyplynúť pokuty a penále. Len za prvý štvrťrok 2015 opravili zamestnanci pobočiek Sociálnej poisťovne u zamestnávateľov pri kontrole spolu 8 324 chýb v registračných listoch (RLZ a RLFO) a ďalších 55 343 chýb v mesačných výkazoch poistného a výkazoch poistného (MVP/VP). Počet chýb zamestnávateľov od začiatku roka rastie – v januári bolo pri kontrolách opravených 2 079 chýb v registračných listoch a 11 521 v spomínaných výkazoch; vo februári to bolo 3 004 v RLZ a RLFO a 20 049 chýb v MVP/VP a v marci opravili zamestnanci pobočiek pri kontrolách až 3241 chýb v RLZ a RLFO a ďalších 23 773 v MVP/VP.

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach
Presspoint Levice
Sociálna poisťovňa, pobočka Levice organizuje bezplatný odborný seminár pre zamestnávateľov dňa 21. mája 2015 (štvrtok) so začiatkom o 9.00 hod.
- Prezentácia účastníkov od 8.30 hod.
- Predpokladané ukončenie seminára: 11.00 hod.

Miesto: Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ul. Ľ. Štúra 53, 934 01 Levice
Zasadacia miestnosť na prízemí

Program:
- Chyby zistené pri kontrolách u zamestnávateľov
- Registrácia zamestnancov a dohodárov
- Mesačné výkazy a platenie poistného
- Diskusia

Otázky a podnety týkajúce sa tém uvedených v programe, ktoré požadujete prekonzultovať na stretnutí žiadame zaslať na e-mailovú adresu: petr.veš do 19. mája 2015.

Podmienky účasti:
- záväznú účasť nahláste e-mailom na adresu: , príp. telefonicky 0906 176738 v termíne do 19. mája 2015, do predmetu e-mailu je potrebné uviesť: „seminár“ a do tela e-mailu priezvisko a meno účastníka, organizáciu, e-mailový a telefonický kontakt
- seminár je bezplatný
- lektor: vedúci oddelenia poistného Sociálnej poisťovne, pobočka Levice

Okrem pripravovaného semináru môžu zamestnávatelia otázky správneho postupu pri registrácii svojich zamestnancov a plnení si odvodových povinností konzultovať aj priamo v pobočke, telefonicky či mailom prostredníctvom Informačno-poradenského centra alebo v rámci podpory pre elektronické služby. Mnohé užitočné informácie nájdu aj na webovej stránke Sociálnej poisťovne v časti Chyby zamestnávateľov pri platení poistného.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

zdroj a obrázok: Sociálna poisťovňa, pobočka Levice

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre