04232024uto

Správy a aktuality zo spoločnosti v meste a okrese Levice

Klára Lukáčová, kandidátka na poslankyňu NR SR za stranu TIP

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
LEVICE 29. februára 2016 - Má 50 rokov, žije v Leviciach a jej cieľom je pomáhať v napredovaní zlepšovania života v našom regióne a na Slovensku. Rozhodla sa preto požiadať voličov o mandát poslankyne NR SR v nadchádzajúcich parlamentných voľbách za politickú stranu TIP.
Klára Lukáčová, kandidátka na poslankyňu NR SR za stranu TIP

Klára Lukáčová je rozvedená matka jednej dcéry, externe študovala na Fakulte Pedagogiky, odbor Andragogika so špecializáciou Riadenie ľudských zdrojov na Univerzite J.A. Komenského, a.s. v Prahe. 30 rokov pracovala v oblasti energetiky, z toho aktívne 13 rokov v oblasti Organizácie riadenia a Ľudských zdrojov, v súčasnosti aktívne vykonáva funkciu krajského manažéra pre Nitriansky kraj v politickej strane TIP. Jej záujmami sú plávanie a čítanie v prípade, že jej to dovoľuje čas.

V utorok 1.3.2016 o 18:00 hod. sa v CK Junior Levice uskutoční volebný míting s kultúrnym programom strany TIP, v rámci ktorého sa uskutoční politická diskusia NA ROVINU s Tomášom Hudecom, Karolom Hudečekom a autogramiádou Jána Snopka.

Volebný míting s kultúrnym programom strany TIP, CK Junior, Levice, 1.3.2016

S Klárou Lukáčovou sme sa porozprávali nielen o jej kandidatúre...


Prečo ste sa rozhodli kandidovať do NR SR?

Každý čestný politik musí vedieť, že osobný záujem sa neuprednostňuje pred verejným záujmom.
Občan to vie a občan vidí a ja som to riešenie.

Prečo kandidujete práve za politickú stranu TIP?

V prvom rade je to strana bez politickej minulosti, bola založená v roku 2013. Vekový priemer strany je 38 rokov. Vnáša čerstvý vietor do politického diania v Slovenskej republike. Strana je vybudovaná na troch základných hodnotách: Slušnosť (v politike), tolerancia (názorový priestor, konkurencie schopnosť Slovenska), kompromis (politická stabilizácia), z ktorých vychádza aj jej politický program. Strana sa už zúčastnila v Európskych voľbách a v komunálnych voľbách. Toto sú jej prvé voľby do Národnej Rady Slovenskej Republiky. TIP je vlastne v preklade: „Tvoríme inú politiku“.
V druhom rade strana TIP nesľubuje, ale ponúka riešenia.
V treťom rade ma oslovil jej program. Jadrom činností je program Spolupráca proti korupcii, ktorej cieľom je:

  1. Minimalizácia korupcie.
  2. Naplnenie jednotlivých bodov Rozumného programu za ušetrené peniaze a poukázanie na vinníkov.

Aký je Váš volebný program?

Strana TIP je presvedčená, že prišiel čas pre politiku spolupráce, ktorá má tri základné piliere:
Spolupráca proti korupcii.
Korupcia je vážny problém štátu, vďaka nej štát a verejný sektor plytvá zdrojmi na predražené projekty a peniaze daňových poplatníkov a preto je potrebné zriadiť Národný protikorupčný úrad. Veľmi dobré výsledky v tomto boji dosahuje Rumunsko.
Spolupráca s ľuďmi.
Sfunkčniť súdy, zdravotníctvo, školstvo a podporiť vedu, nastaviť spravodlivý sociálny systém, vytvoriť podnikateľským subjektom primerané odvody zo  ziskov. Podporiť mladých ľudí, aby mali dôvod zostať na Slovensku a neodchádzali za lepším do zahraničia.
Spolupráca medzi politikmi.
Sfunkčnenie nefungujúceho systému a odstránenie korupcie zo štátnych zložiek a apolitické fungovanie štátnych orgánov.

Klára Lukáčová, kandidátka na poslankyňu NR SR za stranu TIP

Čo by ste v prípade Vášho zvolenia do NR SR vedeli priniesť pre región Levíc a Tekova?

V prvom rade, zefektívnenie výberových konaní v rámci verejného obstarávania, ktorých predlžovanie často znamená priame zahrávanie si so životmi ľudí. Ďalej by to bolo cielené a presné riešenie problémov a nie len čo sa týka parkovania, prístupov, ciest, to menujem len tie najpálčivejšie problémy v mori iných. Chcela by som ponúknuť „ráznu ruku“ - určenie priorít a ich promptné riešenie. Rovnako je potrebné, aby boli verejné financie riešené transparentnejším spôsobom. Sú to naše peniaze, preto máme právo všetci vedieť, kam presne smerujú - na čo sú použité.

Strana TIP podporuje riešenia:

  1. Sfunkčniť činnosť Inšpektorátu práce v okrese a kraji. Zamestnanci mesačne odpracujú veľké množstvo pracovných hodín vrátane nadčasov, čo je v rozpore s ustanoveniami Zákonníka práce, nemajú primerané pracovné ochranné pomôcky, resp. majú podpísané pracovné zmluvy, alebo dohody v ich neprospech.
  2. Sprísniť kontrolu dodržiavania ustanovenia Zákonníka práce o termíne výplaty mzdy. Nedodržanie termínu výplaty mzdy zamestnancovi má za následok roztáčanie kolotoča exekučných konaní.
  3. Úzko spolupracovať so starostami malých obcí na solidárnom prerozdeľovaní podielových daní. V dnešnej dobe sú časti obcí zlučované (veľké obce s malými), čo je na úkor malých obcí.
  4. Sprístupniť informácie s nakladaním dotácií na prevádzku a mzdy žiaka základnej umeleckej školy, poslucháča jazykovej školy, dieťa materskej školy a školských zariadení na území mesta a obcí, ktoré sú na základe rozhodnutia Ministerstva školstva SR zaradené do siete škôl a školských zariadení Ministerstva školstva Slovenskej republiky.
  5. Zmeniť spôsob dopravy zamestnancov do priemyselného parku. Dennodenne sa zamestnanci dopravujú svojimi súkromnými dopravnými prostriedkami (cca 500 áut), čo má za následok preťaženie ciest v meste Levice a jeho okolí, nehovoriac o tom, že znečisťujeme ovzdušie a má to ďalší dopad na životné prostredie.
  6. Nemocnica s poliklinikou. Parkovanie je za cenu adrenalínu. Technický stav budovy je nevyhovujúci (obmedzené fungovanie výťahov, uzatvorené WC, opadávajúce omietky, poškodená podlahová krytina, sedadlá v čakárňach a ďalšie). Už je to nutné raz a navždy doriešiť. Je to dôsledok nefunkčnosti kontrolných orgánov NR kraja.
  7. Preveriť zlyhanie projektu nového kultúrneho strediska v Leviciach, zároveň však treba vyvodiť zodpovednosť za nesprávne rozhodnutia a momentálny stav budovy pôvodného kultúrneho domu Družba a zvážiť jeho využitie. Demokracia je o slobode slova, názoroch a rozhodnutiach, ale musí byť aj o zodpovednosti za zlé rozhodnutia v právnom štáte.
  8. Tvrdí sa, že neznalosť zákona neospravedlňuje. V zmysle Zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám majú občania právo na informácie, kam smeruje tok verejných financií (financií občanov) v samospráve, komu a načo ponúklo mesto dotácie, ktorý tender koľko stál. Žiaľ mnohí občania o svojich právach nevedia. Ale strana TIP pozná riešenie na ozdravenie nefunkčného verejného systému.
Klára Lukáčová, kandidátka na poslankyňu NR SR za stranu TIP

Čo sú podľa Vás najpálčivejšie témy nášho regiónu, ktoré sú podľa Vás potrebné riešiť?

Verejné financie.
Nevedomosť občanov o kontrole verejných financií, s čím im chceme pomôcť. Najväčší zamestnávateľ občanov sú starostovia miest a obcí.


Prečo by voliči mali voliť práve stranu TIP a dať referenčný hlas práve Vám?

Pretože strana ponúka efektívne riešenia problémov, nie len sľubuje, ako je to vo zvyku za posledných 26 rokov. Záleží jej na sprehľadnení a transparentnosti všetkých činností. Myslím tým rozsah od minimalizácie korupcie, kontrolu verejných financií, trestnoprávna zodpovednosť a efektívne súdnictvo.


Akej oblasti by ste sa chceli venovať v prípade Vášho zvolenia do parlamentu?

V zmysle môjho vzdelania a doterajšej praxe tomu, čomu rozumiem najlepšie – primárne v pracovnoprávnej oblasti a sekundárne v sociálnej oblasti (matka, rodič, dôchodca a osoby so zdravotným postihnutím).


Chceli by ste niečo odkázať Vašim potenciálnym voličom?

Kto, keď nie my? Kedy, keď nie teraz?
Volič si musí navždy uvedomiť, že nie je opozícia a koalícia, ale existujú poslanci v prospech seba a  za občanov.
Sľubov tu už bolo dosť, chce to riešenie, lebo systém je nefunkčný.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre