02042023sob

PR články, komerčné, Levice

Čím kŕmiť mačku, ktorá má zdravotné problémy?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Je problém určiť, čo by mačky mali alebo nemali jesť, keď sú choré. Či už ide o sezónnu chrípku alebo nepríjemnú hnačku, správne jedlo im môže pomôcť rýchlejšie sa zotaviť. Najlepšie krmivo pre chorú mačku by malo mať dostatočne vysokú nutričnú hodnotu a poskytovať potrebnú hydratáciu. Čím teda kŕmiť mačku, ktorá má zdravotné problémy?

Čím kŕmiť mačku, ktorá má zdravotné problémy?

Strava môže urýchliť liečenie

Na rozdiel od ľudí, mačky nedokážu dlho žiť z energetických zásob svojho tela. Keď nedostávajú z potravy potrebnú výživu, môže to viesť k rýchlemu zlyhaniu viacerých orgánov. Keď sa vaša mačka lieči na nejakú chorobu, je veľmi dôležité, aby ste presne dodržiavali rady a pokyny vášho veterinára. Počas rekonvalescencie by mala byť vaša mačka na mieste, ktoré je teplé, suché, pokojné a tiché. Mala by byť na dobre dostupnom a osvetlenom mieste, aby ste ju mohli pozorovať. V niektorých prípadoch môže byť potrebné poskytnúť aj ďalší zdroj tepla, ako je vyhrievacia podložka nastavená na nízky stupeň, vyhrievacia lampa alebo fľaša s horúcou vodou. Buďte však opatrní, aby nedošlo k popáleniu alebo prehriatiu.

Základom je ale správne krmiva pre macky - fera.sk, ktoré podporí proces liečenia. Gastrointestinálne problémy, ako je vracanie, hnačka a strata chuti do jedla, sú bežnými príznakmi mnohých stavov, od infekcií zubov a močového mechúra, až po cukrovku alebo alergie. Hneď, ako získate diagnózu a odporúčanú liečbu, by ste sa mali zamerať na to, aby ste mačke poskytli výživné jedlo. Vhodná diéta pre chorú mačku by mala zahŕňať živočíšne bielkoviny, vitamíny a minerály, a netreba zabúdať ani na vodu.

Čím kŕmiť mačku, ktorá má zdravotné problémy?

Ako mám kŕmiť svoju mačku?

Aby sa vaša chorá mačka zotavila, potrebuje mať pravidelnú stravu a vodu. Keď sú mačky choré, často prestanú jesť a piť, preto je dôležité sledovať príjem potravy a vody vašej mačky, aby ste vedeli, kedy je potrebný zásah. Zdravé mačky, ktoré jedia konzervy, často pijú veľmi málo, pretože krmivo obsahuje vysoký podiel vody. Ak vaša mačka prestane jesť, bude potrebovať ďalšie tekutiny. Tekutiny sa môžu podávať ústami pomocou injekčnej striekačky. Ak nie je možné, aby vaša mačka dostala tekutiny a potravu ústami, váš veterinárny lekár vašu mačku hospitalizuje, aby jej poskytol potrebnú podpornú starostlivosť.

Váš veterinár vám tiež poradí, či existujú nejaké potraviny, ktoré by mačke pomohli rýchlejšie sa uzdraviť. Povzbudzujte vašu mačku, aby jedla malé, ale časté porcie vysoko energetického a ľahko stráviteľného jedla. Zahriatie jedla na telesnú teplotu ho často pre mačku robí príťažlivejším.

Čím kŕmiť mačku, ktorá má zdravotné problémy?

Živočíšne bielkoviny a vitamíny podporia zdravie mačky

Choré mačky potrebujú na zotavenie ľahko stráviteľné a biologicky dostupné bielkoviny. Ako mäsožravce berú potrebné aminokyseliny, ako je taurín a arginín, práve z mäsa, rýb a vnútorností. Je dôležité, aby bielkoviny pochádzali z celého mäsa a nie z vedľajších živočíšnych produktov alebo rastlinných zdrojov, pretože tie môžu byť škodlivé pre už tak narušený mačací tráviaci systém.

Strava s vysokou koncentráciou živočíšnych bielkovín posilňuje imunitný systém vašej mačky. Zvyšuje produkciu fagocytov a lymfocytov, čím spúšťa imunitnú odpoveď na zdravotný problém, reguluje tok kyslíka v tele, vyrovnáva telesné tekutiny, urýchľuje hojenie rán u mačiek, ktoré sa zotavujú po kastrácii alebo po operácii, znižuje zápal, tlmí bolesť, a tiež poskytuje kalórie potrebné na výživu – každý gram bielkovín uvoľňuje počas metabolických procesov štyri kalórie.

Čím kŕmiť mačku, ktorá má zdravotné problémy?

Keď kupujete krmivo pre vašu chorú mačku, vyberte si produkty bez alergénov, pretože sú ľahšie stráviteľné už tak preťaženým tráviacim systémom. Skvelé miesto, kde nájdete kvalitné krmivo pre mačku, ktoré vám pomôže poradiť si s akýmkoľvek problémom, je napríklad zoo obchod – Fera.sk.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre