05192022štv

PR články, komerčné, Levice

Tipy na výlety a zaujímavé miesta v okolí Levíc: Čo vidieť?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nachádzate sa v Leviciach alebo v blízkom okolí a premýšľate, kam vyraziť na výlet? Západ Slovenska sa pýši viacerými prírodnými zákutiami a peknými pamiatkami. Od hradov a zámkov, cez kostoly a synagógy až k veľkým vodným nádržiam. Čo vám na zozname rozhodne nesmie chýbať? Portál Hauzi má pre vás tipy, ktoré si zamilujete.

Tipy na výlety a zaujímavé miesta v okolí Levíc: Čo vidieť?

Históriou opradený Levický hrad

Levický hrad je klasikou, ktorá na vašom cestovateľskom zozname nesmie rozhodne chýbať. Postavený bol v druhej polovici 13. storočia, kedy slúžil ako ochrana stredoslovenským banským mestám. Vďaka jeho strategickej polohe dokázal poskytnúť dlhé roky dostatočné bezpečie.

Bohužiaľ, po čase stratil svoje využitie a začal chátrať. Z pôvodného, masívneho a nádherného hradu, zostali v súčasnosti len ruiny. Tie však stále vytvárajú veľmi zaujímavú a netradičnú atmosféru, ktorá je podporená legendou zo 14. storočia. Podľa nej na hrade straší biela pani, ktorá bola sťatá kúsok pod ním.

Ďalšia zaujímavá legenda sa viaže na hradnú studňu prezývanú Krvavá studňa. V tej si mal umývať meč kat po tom, ako vykonal popravu.

Na Levickom hrade môžete navštíviť gotickú kruhovú baštu, ktorá zostala zachovaná. Nachádza sa v nej útulná čajovňa. V objekte hradu je ešte Tekovské múzeum so zbierkou z oblasti Tekova.

Tajomná synagóga v Leviciach

Keď si vybavíte výhodné ubytovanie v Leviciach a navštívite Levický hrad, nezabudnite na krásnu židovskú synagógu z roku 1883. Kultúrna pamiatka dlhé roky chátrala, no pred určitým časom bola upravená a dnes je otvorená širokej verejnosti. Keď sa sem dostanete, môžete sledovať symboly židovského náboženstva a architektúry. Nechýba ani sakrálna výzdoba.

Ak by ste chceli celý zážitok povýšiť o niekoľko úrovní, synagógu navštívte počas jednej z kultúrno spoločenských akcií.

Zážitok v Atlantis Center

Dovolenka v Leviciach môže byť plná skvelých zážitkov. Stačí, aby ste navštívili Atlantis Center, zážitkové centrum, kde môžete odhaliť tajomstvá fyzikálnych zákonov a prírodných javov. Centrum je nielen zábavné, ale takisto plné zaujímavých informácií. Vhodné je od 3 do 99 rokov, takže doň pokojne zoberte aj deti.

Oddych v krytej plavárni

Žiadna dovolenka na Slovensku nesmie postrádať dobrý oddych vo vode. Ak nie ste milovníkom veľkých aquaparkov a vonkajších kúpalísk, stavte na krytú plaváreň, nachádzajúcu sa priamo v meste. Zaplávať si v môžete 25 metrovom bazéne s piatimi plaveckými dráhami. Ak cestujete s deťmi, využite detský bazén. V letnej sezóne je otvorená letná terasa s ležadlami, kde si môžete vychutnávať príjemne hrejivé lúče.

Tipy na výlety a zaujímavé miesta v okolí Levíc: Čo vidieť?

Po náročnom plávaní si môžete oddýchnuť pri dobrej káve v kaviarni Presso, nachádzajúcej sa priamo v priestoroch plavárne. Oddych môžete povýšiť o niekoľko úrovní vďaka saune, soláriu, masérskym službám a fitness centru.

Nočná obloha vo hvezdárni

Pokochajte sa nočnou oblohou a zistite niečo viac o súhvezdiach a hviezdach. Tekovská hvezdáreň je treťou najstaršou hvezdárňou na Slovensku. Nájdete v nej aj prenosné planetárium Starlab, ktoré umožňuje projekciu nočnej oblohy aj počas dňa. Ak by ste chceli hvezdáreň navštíviť večer, urobte tak štvrtok alebo piatok do 22. hodiny.

Ďalšie možnosti trávenia času

Levice a ich blízke okolie poskytuje veľa možností, ako stráviť voľný čas. Ak by ste všetky spomenuté miesta už videli, navštívte Románsky kostol v Kalinčiakove, Skalné obydlia v Brhlovciach, Jurský park v Jure nad Hronom alebo hradisko Krivín v Tlmačoch. Poteší aj Energoland Mochovce v Kalnej nad Hronom a jednodňový adrenalínový splav Hrona.

Užite si výlet v Leviciach tak, ako sa patrí, a vytvorte si nové spomienky sami, s rodinou alebo priateľmi!

Foto č. 1 - Autor: Martinlv – Vlastné dielo, CC BY-SA 4.0, Zdroj: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63644721
Foto č. 2 - Autor: 12019 Zdroj: https://pixabay.com/sk/photos/plavci-pl%c3%a1vanie-baz%c3%a9n-79592/

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre