12032021pia

PR články, komerčné, Levice

Doprajte si doma súkromie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jeseň sa čo nevidieť presunie do chladnejšej zimy a s ňou sa čoraz viac predlžujú dlhé a tmavé večery a skracujú dni. Tmu za oknami rieši každý v domácnosti jednoduchým zasvietením stropného osvetlenia či lampy. Zamýšľali ste sa ale niekedy nad tým, ako veľmi je vám potom vidieť priamo do domu či bytu?

Doprajte si doma súkromie

Zrejme nechcete, aby vám z ulice alebo z bytovky oproti pozerali cudzí ľudia do vašej obývačky a vedeli o každom vašom pohybe. To sa dá vyriešiť hotovými závesmi, ktoré vás oddelia od vonkajšieho sveta a zabránia zvedavým pohľadom pozerať sa vám do života. Vďaka nim si môžete doma po zotmení vytvoriť súkromie a nevystavovať sa na obdiv iným ľuďom.

Urob si sám

Jednou z možností je kúpiť si hotové závesy, ktoré si doma len jednoducho cez cvoky pripnete na garnižu. Ak však túžite po závesoch, ktoré si vyrobíte vlastnoručne a presne podľa svojich predstáv, zadovážte si kvalitné bavlnené látky a vytvorte si ich doma pomocou šijacieho stroja. Na ušití závesov nie je nič zložitého, len musíte rátať s látkou navyše na "uši", cez ktoré prevlečiete garnižu.

Spite v ozajstnej tme

Vyberajte také látky, aby ste nimi nielenže zabránili ľuďom pozerať k vám domov, ale aby aj záves odizoloval vonkajšie svetlo od prenikania dnu. Týmto si vytvoríte ideálne podmienky na spanie pre seba, ale aj pre deti cez deň, keďže môžete tmavším závesom zatemniť izbu a dieťaťu navodiť pocit šera. Žalúzie síce dokážu urobiť súkromie a zabránia, aby ste neboli na obdiv vonkajšiemu svetu, no nedokážu úplne vytvoriť takú tmu, akú by ste si mohli urobiť prostredníctvom závesov. Uvidíte, ako sa vám bude lepšie spať v tmavej miestnosti. Nezabudnite si nastaviť budík, pretože svetlo k vám neprenikne.

Nezabúdajte, že na závesy sa práši, a preto je dôležité ich pravidelne prať. Ideálne je teda mať v zásobe dvoje závesy, ktoré budete striedať.

Zdroj obrázku: bezikus / Shutterstock.com

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre