08012021ned

PR články, komerčné, Levice

Spravte si zo strechy vlastnú solárnu elektráreň a ušetrite

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Počuli ste už o fotovoltaických paneloch? Viete, aký je ich význam a ako efektívne vďaka nim môžete ušetriť náklady svojej domácnosti? Národný energetický projekt patrí medzi jednotku na Slovenskom trhu v počte inštalácii fotovoltických panelov a práve jeho obchodný manažér Marián Kleštinec vidí vo využívaní solárnej energie veľký potenciál a považuje ju za našu budúcnosť. V rozhovore nám objasnil, čo pojem fotovaltaika znamená, ako funguje, priblížil nám aj jej výhody a dôvody, prečo je výhodné vydať sa cestou solárnej energie!

Spravte si zo strechy vlastnú solárnu elektráreň a ušetrite

Fotovoltaika je v dnešnej dobe jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich odvetví, ktorého produkty sa stávajú bežnou súčasťou nášho života. Národný energetický projekt momentálne plánuje uviesť na trh tepelné čerpadlo, ktoré bude ich vlastným patentom.

Čo je fotovoltaika a ako funguje?

Fotovoltaické panely predstavujú jednoduchý spôsob premeny slnečného žiarenia na elektrinu, využívajúci fotoeletrický jav (mimochodom práve za jeho teoretické objasnenie dostal Albert Einstein Nobelovu cenu a paradoxne nie za jeho najslávnejšiu teóriu relativity). Kedysi to bolo skôr o tom, aby sa „šetrilo“ životné prostredie, ale dnes to začína dávať finančný zmysel pre mnohých ludí, kedže vďaka tomu systému môžu ušetriť stovky eur ročne.

Je táto technológia dostupná aj pre bežné rodinné domy?

Určité áno. Ohromný rast produkcie znížil ceny natoľko, že v mnohých prípadoch predstavuje fotovoltický systém lepšiu alternatívu, než je pripojenie k elektrickej sieti. Investíciou do fotovoltaických panelov sa stávate nezávislými na neustále
rastúcich cenách elektrickej energie, ale tiež meníte strechu svojho domu na vlastnú solárnu elektráreň, ktorá zaručuje minimálne 30 rokov účinnosti panelov!

Spravte si zo strechy vlastnú solárnu elektráreň a ušetrite

Schéma systému

Koľko trvá inštalácia?

Inštalácia rodinného domu trvá jeden deň. Na strechu sa nainštaluje ľahká hliníková konštrukcia, na ktorú sa upevnia fotovoltické panely. Z nich sa zvedie kabeláž do domu, kde sa napojí invertor čiže striedač, ktorý mení jednosmerný
elektrický prúd na striedavý. Solárne panely sa najčastejšie umiestňujú tak, aby boli orientované na juh so sklonom 30 až 60° a tak získavajú najviac energie.

Prečo sa oplatí investovať do fotovoltaiky?

Elektrina vyrobená z týchto panelov pochádza zo slnka a nezaťažuje životné prostredie. Vďaka tomuto zariadeniu sa každá domácnosť stáva nezávislou od stúpajúcich cien za elektrinu. Zvýši sa hodnota nehnuteľnosti, čo sa zohľadňuje pri
prefinancovaní hypotéky na dom. V neposlednom rade vie klient ušetriť desiatky tisíc eur, pretože slnko faktúry neposiela.

Koľko stojí tento systém na priemerný rodinný dom či firmu?

Pre každý dom vytvárame individuálnu cenovú ponuku. Všetko závisí od celkovej spotreby danej domácnosti. Od toho sa odvíja aj počet panelov, veľkosť invertora a celková cena. Všetky potrebné informácie klient dostane na osobnom stretnutí
po energetickom audite, ktorý vykonávame samozrejme zadarmo.

Kontakt:

Mgr. Marián Kleštinec
Mobil: 0910 532 991
e-mail:
Facebook: Marián Kleštinec

Spravte si zo strechy vlastnú solárnu elektráreň a ušetrite

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre