05282020štv

PR články, komerčné, Levice

Vonkajšie žalúzie sú ideálnym a praktickým doplnkom vášho domu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Vonkajšie žalúzie dnes môžu byť štýlovým doplnkom vášho domu. Ako môžete vytvoriť moderný vzhľad pomocou externej rolety?

Vonkajšie žalúzie sú ideálnym a praktickým doplnkom vášho domu

Vonkajšie priestory domu vidí jednoducho každý okoloidúci. Premýšľate nad tým, ako vybrať vonkajšie žalúzie tak, aby pôsobili štýlovo? Vďaka našim tipom si doma vytvoríte súkromie a pohodlie za akéhokoľvek počasia. 

Je to tu. Jar je už skoro za dverami a my sa pomaly, ale isto, začíname sťažovať, že doma máme príliš teplo a dusno. Alebo že nás ráno budí slnko, a že tu i tam nás už aj prekvapí otravný hmyz. Tento problém vám však jednoducho pomôžu vyriešiť vonkajšie rolety.

Aké žalúzie máte na výber?

Prvá otázka, ktorú si kladiete pred samotným rozhodovaním, je to, či zvoliť vonkajšie alebo vnútorné rolety. Popredných priečok vo vašom uvažovaní sa zrejme drží, nielen funkčnosť, ale aj estetickosť. No dnes na trhu nájdete stovky riešení, vďaka ktorým bude váš dom vyzerať štýlovo a vkusne aj s vonkajšími žalúziami. Pokiaľ sa okolo vášho domu nachádza dostatok zelene a stromov, príroda vám pomôže sama od seba. Kríky a stromy vám totiž poskytnú tieň, čím sa vaša potreba “umelej ochrany” znižuje a postačia vám vnútorné rolety. Na trhu ich nájdete vo forme: 

 • drevených žalúzií
 • látkových žalúzií
 • sieťok proti hmyzu
 • vertikálnych žalúzií
 • rímske žalúzie
 • denné či nočné žalúzie
 • prípadne závesy a záclony

Možností je naozaj veľa. Rozhodnite sa na základe konkrétnej miestnosti a štýlu interiéru.

Kedy si vybrať vonkajšie žalúzie

Ak potrebujete ochranu pre nadmerným slnečným žiarením, svetlom alebo teplom, zvoľte vonkajšie žalúzie. Vo väčšine interiérov je počas horúcich letných mesiacov práve teplota najväčším problémom. Vzhľadom na to, že doma trávite množstvo času, mali by ste sa o svoje pohodlie dostatočne starať.Sortiment vonkajších žalúzií pozostáva predovšetkým z vonkajších žalúzií, roliet a vertikálnych markíz. V každom prípade ide o moderné riešenie, ktoré umožňuje automaticky riadiť množstvo svetla aj tepla. Rolety či markízy sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré sú schopné zamedziť prístupu až 80% slnečnej energie.Čo je výhodou vonkajších žalúzií:

 • ochrana pred nadmerným svetlom v miestnostiach
 • regulácia teploty v izbách (ideálne do podkrovných izieb) = energetická účinnosť
 • ochrana okien proti rozbitiu a skla pred prudkými zrážkami a krupobitím
 • viditeľnosť - neobmedzujú výhľad a zaisťujú dostatok prirodzeného svetla, vďaka čomu nebudete musieť používať ďalšie umelé svietidlá
 • zvyšujú vaše bezpečenie vďaka ochrane proti rozbitiu, pretože znižujú pravdepodobnosť vlámania sa do domu
 • zvuková izolácia - ideálne riešenie pre domy na hlučných uliciach
 • zabraňujú vniknutiu prachu, dažďa, vlhkosti do domu

Vonkajšie žalúzie ako praktický doplnok

Vonkajšie rolety na oknách sú v podstate nezvyčajnou ochranou. A to nielen okien, ale aj interiéru. Aby vonkajšie rolety pôsobili esteticky je dôležitý ich správny rozmer. Ďalšími kritériami sú materiály a farby. 

Náš tip: Aj klasické vonkajšie žalúzie môžu byť štýlové

Typické žalúzie sú najlacnejším variantom. Ide o hliníkový sortiment, teda klasiku, ktorou nič nepokazíte. V ponuke nájdete rôzne odtiene hliníka, ale tiež aj rozličnú šírku jednotlivých lamiel.Ak sa rozhodnete pre tento druh žalúzií, siahnite po širších lamelách, ktoré pôsobia štýlovo.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre