02192020str

PR články, komerčné, Levice

Faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere bazéna na záhradu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ak ste sa rozhodli kúpiť si vlastný bazén, potom by ste mali pochopiť, že vám na to samotné rozhodnutie nestačí. Je potrebné zamyslieť sa nad tým, aký typ bazéna potrebujete, kto ho bude najviac používať, aké sú vaše ďalšie požiadavky.
Domáce bazény sú dlhodobou investíciou, preto je dôležité neurobiť unáhlené a nesprávne rozhodnutie. Mali by ste pritom zvážiť niekoľko dôležitých faktorov, ktoré budú jeho využitie ovplyvňovať.

Aké výhody kúpou bazéne získate?

Domáce bazény poskytujú členom rodiny príležitosť pre vonkajšie aktivity, bez nutnosti za ne platiť. Okrem toho sú domáce bazény miestom, kde môžete vy a vaše deti vyčerpať zvyšnú energiu.

TIP: Vyskúšajte bazény Bestway, ktoré deťom úplne postačia. Sú s konštrukciou, vďaka čomu sú zároveň pevnejšie, k dispozícii v rôznych rozmeroch a veľkostiach. K vysokému štandardu prispieva aj ich kvalitný materiál a bezpečnosť.

Domáce bazény sú aj miestom, kde si môžete okrem klasického plávania a zábavy pre deti zorganizovať aj určitú platformu pre vodné športy.

Ako a kde je najlepšie miesto na inštaláciu domácich bazénov?

Tvar a veľkosť bazéna závisia od priestoru, ktorý máte. Preto je potrebné presne určiť, kde chcete bazén umiestniť.

Moderné technológie umožňujú inštalovať domáce bazény, dokonca aj na miestach so svahom. Dokonca môžu byť zapustené do zeme len čiastočne alebo úplne.

Pri výbere vhodného miesta pre bazén je ale dôležité zvážiť niektoré technické detaily. Je potrebné prideliť dodatočný priestor na inštaláciu technického zariadenia a doplnkov v podobe komfortnej slnečnej plachty.

Nezabudnite! Ideálnou možnosťou je nainštalovať bazén na slnečnom mieste, kde majú slnečné lúče prístup po celý deň. V takom prípade si môžete byť potom istí, že nebudete utrácať peniaze navyše za vykurovanie bazéna.

Akú veľkosť by mali mať domáce bazény?

Výber hĺbky bazéna závisí od viacerých faktorov:

  • na aký účel sa používa;
  • koľko priestoru je vyhradeného na jeho inštaláciu;
  • a koľko finančných prostriedkov na to máte.

Dôležitý je pri výbere veľkosti bazéna aj životný štýl majiteľov. Ak potrebujete bazén na relaxáciu s rodinou, deťmi alebo priateľmi, najlepšie bude vybrať si veľké domáce bazény.

Aká by mala byť hĺbka?

Keď si vyberáte domáci bazén, je dôležité zvoliť aj jeho správnu hĺbku. Najčastejšie sa na európskom trhu nachádzajú bazény so štandardnou hĺbkou 1,2 až 1,5 m. Domáce bazény používané aj väčšími deťmi a adolescentmi, ktorí praktizujú potápanie, majú najčastejšie hĺbku 1,5 m. Iné je to pri detských bazénoch, ktoré majú vždy špeciálnu hĺbku, tvar aj veľkosť.

S hĺbkou do 1,2 m môžete počítať s tým, že voda v bazéne sa zahreje rýchlejšie. Nevýhodou výberu plytšieho bazénu je, že pri nedostatočnej filtrácii bude voda rýchlejšie aj znečistená.

Nezabudnite na tvar, prekrytie bazéna a filtráciu vody. Ak si vyberiete s ohľadom na všetky dôležité kritériá, určite sa vám podarí zariadiť svoju malú oázu pokoja aj na vlastnej záhrade.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre