08232019pia
Ariela škola plávania

PR články, komerčné, Levice

5 dôležitých vecí, ktoré charakterizujú dobrého vodiča

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Dobrý vodič je vždy opatrný, presne hodnotí svoje činy, vždy dodržiava pravidlá cestnej premávky, robí rýchle, ale správne rozhodnutia, stará sa o vozidlo a ostatných účastníkov cestnej premávky. K riadeniu vozidla toho ale potrebujete samozrejme viac!
  1. Znalosť pravidiel a dopravného značenia
Dobrí vodiči ovládajú všetky pravidlá cestnej premávky. Okrem toho vedia používať svoje vedomosti, ktoré získali v autoškole, ale aj v praxi. Okrem poznania však treba všetky zákony, nariadenia, značenie a normy aj dodržiavať! Čo je pomerne veľký problém.
  1. Pozná a udržuje svoje vozidlo v dobrom technickom stave
Znalosti o vybavení vozidla a špecifických elektromotorov sú dnes veľmi dôležité. Potrebujete poznať rozmery, aby ste mohli správne odhadnúť jeho zrýchlenie a manévrovateľnosť. Postoj vodiča k vozidlu je takmer vždy spojený s povahou človeka. Ak sa človek o auto dobre stará, udržiava vzhľad a všetko robí technicky správne, auto sa takýmto šoférom opláca spoľahlivou a nepretržitou prevádzkou a službami. Dobrí vodiči predsa výhody, ktoré im dáva auto, vždy oceňujú.
  1. V rôznych situáciách na ceste reagujete správne
Jedným z ukazovateľov vodiča je aj to, ako na ceste a v určitých stresových situáciách reaguje. Zvyčajne, ak máte viac skúseností, reakcie sa stávajú rýchlejšími a správnejšími. Takmer vždy je ale potrebné reagovať veľmi rýchlo, najmä ak potrebujete robiť zodpovedné rozhodnutia.
  1. Ste tolerantní k ostatným vodičom
Aj to je základná kvalita a výbava dobrého vodiča. Je tolerantný k ostatným šoférom, rozumie, keď niekto urobí chybu z nevedomosti a pomôže mu, ak sa vyskytne problém. Stručne povedané, pomôcť niekomu v ťažkostiach na ceste, keď iní na to nedávajú a možno ani nemajú príležitosť - je tolerancia na ceste.
  1. Ste pokojní
Pokoj a chladná hlava je na ceste viac než dôležitá. Tým, že sme v návale povinností viac zaneprázdnení, sú niektoré reakcie viac intenzívnejšie. Veľká nervozita počas vašej cesty ale môže zabrániť tomu, aby aj ten najlepší vodič urobil rýchle a správne rozhodnutie. A to môže mať veľmi nepríjemné dôsledky. Tak si dávajte na všetky tieto veci naozaj pozor.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre