04232024uto

Pri výkopových prácach v areáli základnej školy v Pukanci našli funkčnú delostreleckú mínu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

PUKANEC 16. septembra 2023 - Pri výkopových prácach v areáli Základnej školy v Pukanci našli povojnovú muníciu - funkčnú delostreleckú mínu. Ako informuje policajná Facebook stránka Polícia SR - Nitriansky kraj, ihneď kontaktovali políciu, ktorá na miesto vyslala hliadku a po chvíli sa na miesto dostavili aj pyrotechnici.

Pri výkopových prácach v areáli základnej školy v Pukanci našli funkčnú delostreleckú mínu

Podľa ďalších informácii tí nález identifikovali ako delostreleckú mínu so zapaľovačom ruskej výroby 82 mm z druhej svetovej vojny. "Muníciu si pyrotechnici prevzali a zneškodnili ju v extraviláne obce Pukanec," dodala Polícia.

Polícia upozorňuje verejnosť, aby pri náleze povojnovej munície okamžite privolali policajnú hliadku, muníciu nechytali ani s pri nej nepohybovali a neprenášali ju. "Aj po desiatkach rokov môže byť munícia funkčná a pri výbuchu môže spôsobiť vážne život ohrozujúce zranenia," doplnila Polícia.

zdroj a foto: Facebook Polícia SR - Nitriansky kraj

Prečítajte si aj:

Článok pokračuje nižšie :

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre