04202024sob

Migrujúca zver na cestách už v mnohých prípadoch strpčila život osádkam auta

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 23. septembra 2022 - Leto je už za nami a s príchodom jesene sa vodiči musia pripraviť na sťažené podmienky na jazdu, a to z dôvodu migrujúcej vysokej zveri. Ako informuje referent špecialista skupiny prevencie Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) Levice Monika Barnová, v tomto období sa objavuje lesná a poľná zver pri cestách, a to najčastejšie v ranných hodinách a v čase stmievania sa.

Migrujúca zver na cestách už v mnohých prípadoch strpčila život osádkam auta

Podľa jej ďalších informácii Polícia v tomto prípade radí, aby:

- Boli vodiči, na miestach, kde je veľká pravdepodobnosť, že sa zver na ceste objaví, mimoriadne opatrní. Obzvlášť tam, kde je možné predvídať výskyt zvierat, a to hlavne na cestách vedúcich cez súvislé lesné porasty, na cestách vedúcich medzi lesnými porastmi a poľami a na cestách vedúcich okolo vodných tokov.

- Na úsekoch ciest, ktoré sú označené aj príslušnou dopravnou značkou upozorňujúcou na zvýšený výskyt zveri, jazdili vodiči, zvlášť za zníženej viditeľnosti, pomalšie a predvídavo.

- Sa vodiči nesnažili vyhnúť sa vo vysokých rýchlostiach poľnej či lesnej zveri, ktorá sa dostala na vozovku, pretože následky šmyku totiž môžu byť oveľa horšie, ako samotná zrážka so zvieraťom, to platí najmä pri jazde po diaľnici.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

- Boli vodiči opatrní a spomalili, ak prebehla cez cestu jedna zver, pretože je veľká pravdepodobnosť, že ich bude viac.

- Vodiči označili výstražným trojuholníkom miesto, kde došlo k zrážke so zverou, ak tá tvorí prekážku v cestnej premávke.

- Bola privolaná na miesto udalosti polícia, ktorá informuje príslušné združenie, či už poľovné združenie, štátnu ochranu prírody alebo správcu cestnej komunikácie a pomôže aj s odstránením prekážky z cesty.

- Sa nikto nedotýkal zveri a v žiadnom prípade ju nedávali do auta. Ak sa preukáže neoprávnené prisvojenie cudzej zveri, takéto konanie je možné kvalifikovať ako trestný čin pytliactva, za ktorý hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

zdroj: OR PZ Levice, ilustračná foto: Facebook Polícia SR - Nitriansky kraj

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

...

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre