Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Good Vibrations Open Air 2018

Rio Fun Park Levice - Detské interierové ihrisko s kaviarňou. Organizujeme oslavy, tematické party, firemné akcie, rozlúčky s predškolákmi...
07192018štv

Služobný pes Hutch odhalil na hraničnom priechode Šahy drogy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Služobný pes Hutch odhalil na hraničnom priechode Šahy drogy

ŠAHY 5. septembra 2017 – Nitrianski colníci za pomoci služobného psa Hutcha odhalili na hraničnom priechode Šahy nelegálnu prepravu omamných a psychotropných látok. Colníci pri cestnej kontrole osobného motorového vozidla zistili, že vodič so svojou spolujazdkyňou v tomto vozidle pod sedadlom vodiča preváža viac ako tri gramy marihuany.

Pri kontrole, ktorú colníci vykonali v piatok 1. septembra v popoludňajších hodinách, sa nachádzali 26-ročný vodič zo Zvolena a o tri roky mladšia spolujazdkyňa z Bánoviec nad Bebravou. Služobný pes označil miesta pod sedadlom vodiča a v lakťovej opierke ako miesta, kde by sa mali nachádzať drogy či omamné a psychotropné látky. Následne vodič motorového vozidla uviedol, že v lakťovej opierke prepravuje fajku, rastlinné semiačka v počte šesť kusov, zmes sušeného tabaku a zelenej sušenej rastliny v množstve približne dva gramy a pod sedadlom vodiča približne tri gramy sušiny zelenohnedej rastliny. K rastline uviedol, že ide o marihuanu.

Tovar, ako aj celý prípad colníci odovzdali na ďalšie konanie Obvodnému oddeleniu Policajného zboru Šahy.

Služobný pes je belgický malinois, ktorý je na CÚ Nitra využívaný najmä pri cestných kontrolách na vyhľadávanie nelegálne prepravovaných drog a omamných a psychotropných látok. Okrem viacerých záchytov v rámci vykonávaných kontrol dosahuje výborné výsledky aj na kynologických súťažiach. Na jubilejnom 40. ročníku medzinárodných Majstrovstiev Zboru väzenskej a justičnej stráže v špeciálnej kynológii za účasti 25 psov zo Slovenska a okolitých krajín obsadil v celkovom poradí 1. miesto.

zdroj: Colný úrad Nitra

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre