07072022štv

V obci Beša autobus pri vyhýbaní osobnému vozidlu narazil do stĺpa, zranili sa tri osoby

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BEŠA 8. júna 2022 - V obci Beša autobus pri vyhýbaní osobnému vozidlu narazil do stĺpa, zranili sa tri osoby. Ako informuje Andrea Červočová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre, dopravnú nehodu ohlásili dnes 8. júna 2022 krátko po 8:20 hod.

V obci Beša sa zrazilo osobné vozidlo s autobusom, zranili sa tri osoby

Podľa jej ďalších informácii na mieste udalosti zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Leviciach, ktorí autobus stabilizovali proti pohybu a zabezpečili proti vzniku požiaru. "Následkom nehody boli zranené tri osoby, ktoré boli v starostlivosti Záchrannej zdravotnej služby," dodala Červočová.

Ako informuje Polícia na svojej Facebook stránke Polícia SR - Nitriansky kraj, 51-ročný vodič autobusu pravdepodobne pri vyhýbaní sa oproti idúcemu autu vošiel na pravú krajnicu a zišiel do priekopy. "Tu prednou časťou narazil do stĺpu elektrického vedenia a následne vyšiel späť na vozovku, kde zostal stáť," približuje Polícia.

Policajti zistili, že vodič autobusu šoféroval bez platného vodičského oprávnenia a nepreukázal sa ani zdravotnou a psychologickou spôsobilosťou. "Podrobili ho dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Pri dopravnej nehode sa tri osoby zranili ľahko. Pri náraze do elektrického stĺpa došlo k prerušeniu elektrického vedenia, čím bola spôsobená predbežná škoda vo výške 5.000,- € a poškodením autobusu škoda vo výške 3.000,-€. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia," dodala Polícia.

Ako informuje Renáta Čuháková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre, k dopravnej nehode došlo za tých okolností, že vodič autobusu viedol bez príslušného platného vodičského oprávnenia autobus značky IRISBUS typ AXER po ceste II/580 v obci Beša v okrese Levice v smere od centra obce smerom k obci Horný Pial. "Počas jazdy pri vyhýbaní sa protiidúcemu vozidlu vošiel na pravú krajnicu v smere svojej jazdy, pričom pri jazde po krajnici nedbal na zvýšenú opatrnosť a s vozidlom vyšiel mimo cestu vpravo do priekopy, kde narazil prednou pravou časťou autobusu do stĺpu elektrického osvetlenia, následne vyšiel späť na vozovku, kde zostal stáť. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu troch spolujazdcov, došlo k prerušeniu elektrickej energie v obci Beša, alkohol orientačnou dychovou skúškou nebol u vodiča zistený," uzavrela Čuháková.


Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

V obci Beša sa zrazilo osobné vozidlo s autobusom, zranili sa tri osoby

V obci Beša autobus pri vyhýbaní osobnému vozidlu narazil do stĺpa, zranili sa tri osoby

zdroj a foto: KR HaZZ v Nitre, Facebook Polícia SR - Nitriansky kraj, KR PZ Nitra

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre