04232024uto

Na hlave mala kapucňu, auto nezbadala a zrazilo ju

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 24. januára 2014 - Vývoj dopravnej nehodovosti na cestách Levického okresu od začiatku roka z hľadiska bezpečnosti cestnej premávky nenaberá správny smer. Oproti roku 2013 sa počet dopravných nehôd zvýšil. Kým v roku 2013 sme do 23. januára na ODI evidovali len osem dopravných nehôd, tento rok je to už trinásť nehôd, z toho päť s následkami na zdraví (+3).

Dopravná nehoda Levice, križovatka Dopravná - Ľ.Štúra, 4.1.2014

Nepriaznivý je aj vývoj následkov dopravných nehôd. Pri piatich nehodách bolo evidovaných šesť osôb ľahko zranených, čo je o štyri osoby viac ako v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Aj napriek sprísneniu pravidiel cestnej premávky, týkajúcich sa označovania chodcov, pohybujúcich sa na cestách  reflexnými  prvkami, došlo už k trom nehodám s účasťou chodcov. Dve z nich sa stali za zníženej viditeľnosti. Všetky tri  nehody sa stali v meste Levice.

Dopravná nehoda Levice, križovatka Dopravná - Ľ.Štúra, 4.1.2014


Dňa 4.1.2014 o 20:30 hod. v križovatke ulíc Dopravná - Ľ. Štúra chodkyňa, ktorá prechádzala v križovatke cez priechod pre chodcov na Dopravnej ul., nespozorovala vozidlo, ktoré vchádzalo na Dopravnú ul. z Ul. Ľ. Štúra, pretože mala na hlave kapucňu a snažila sa cez cestu čím skôr prebehnúť, nakoľko pršalo. Vozidlo narazilo do chodkyne, ktorá spadla na vozovku. Vodička vozidla zastavila a nakoľko chodkyňa tvrdila, že neutrpela žiadne zranenia, odviezla ju domov a dohodli sa, že nehodu na políciu nenahlásia. Na druhý deň chodkyňa vyhľadala lekársku pomoc a následne po desiatich dňoch nehodu nahlásila na ODI.  Keďže chodkyňa si nepamätá evidenčné číslo vozidla, ktoré do nej narazilo, ODI OR PZ Levice žiada vodičku, aby sa prihlásila na Okresnom dopravnom inšpektoráte OR PZ Levice, prípadne ak niekto videl uvedenú dopravnú nehodu a pamätá si zúčastnené vozidlo, aby poskytol informácie na tel. čísle 158.

Pokračovanie článku pod reklamou:

Miss Levického okresu 2014 - Casting, 22. a 29.1.2014

Vzhľadom na nepriaznivý vývoj dopravno-bezpečnostnej situácie v okrese Levice ODI OR PZ Levice vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k väčšej disciplinovanosti, ohľaduplnosti  a hlavne k dodržiavaniu pravidiel cestnej premávky. Obzvlášť vyzýva chodcov a cyklistov ako najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, aby za zníženej viditeľnosti vo zvýšenej miere využívali reflexné prvky a bezpečnostné oblečenie.

zdroj a fotografie: OR PZ Levice

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre