06152024sob

Zoznámte sa s finančníkom, ktorý zmení váš pohľad na finančné služby

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Je mladý, cieľavedomý a verí tomu, čo robí. Oblasti finančných služieb a poradenstva sa venuje už niekoľko rokov a za tú dobu už pomohol mnohým rodinám a jednotlivcom, vyriešiť ich poistné udalosti, pomôcť im v ťažkých životných situáciách, ale i výhodne investovať našetrené peniaze.

Mgr. Marián Kleštinec - Finančné služby a poradenstvo

Vybral pre nich tie najvýhodnejšie riešenia pri kúpe nehnuteľností, vozidiel a tým im ušetril doslova tisíce eur. Mgr. Marián Kleštinec je profesionálny finančný maklér, ktorý svoje podnikanie berie naozaj vážne a vníma ho skôr za poslanie. O tom, čo ho motivuje, ako pomáha svojim klientom, ako vyzerá jeho prácovný deň a mnoho ďalších informácií sa dozviete v našom rozhovore.

Ahoj Marián, predstavíš sa nám a povieš nám niečo viac o sebe?

Ahoj, ďakujem za pozvanie a zdravím všetkých čitateľov portálu Leviceonline.sk. Moje meno je Márián Kleštinec, mám 28 rokov a študoval som na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Žijem v Leviciach od narodenia a po vysokej škole som sa rozhodol, že tu zostanem aj naďalej a začal som sa venovať podnikaniu v oblasti financii. Verím, že prinášam niečo nové. Verím, že prinášam zmenu a mojou hlavnou filozofiou je doniesť finančnú istotu do každej rodiny.

Ako si sa dostal k finančným službám a prečo si si vybral práve túto oblasť?

Už počas školy som pracoval a vyskúšal viac pracovných pozícii. Skúsil som ťažkú fyzickú prácu, ale aj kancelársku prácu a dlhú dobu som sa venoval hudbe a koncertom. Všetky skúsenosti som si zosumarizoval a zistil som, že potrebujem voľnú ruku a prácu s ľuďmi. Všimol som si, ako jeden môj priateľ dlho chodil po bankách a hľadal najvýhodnejšie podmienky na hypotéku, ktorú potreboval. Zabralo mu to dosť času a keďže potreboval aj poistenie a nechcel poistenie od banky, musel zistiť, ktorá poisťovňa by splnila jeho požiadavky. Vtedy prišiel nápad, začať sa venovať tejto oblasti a vytvoriť službu, kde si klient bude môcť vybrať z bohatej ponuky bánk a poisťovní a teda všetko nájde na jednom mieste.

Čo je vlastne náplňou tvojej práce a čomu všetkému sa venuješ?

Náplňou mojej práce je zastupovať klienta a zabezpečiť mu čo najlepšie podmienky pri bankových úveroch, poisteniach a investíciách. Klienti sa na mňa obracajú, pretože im šetrím čas a peniaze. Veľa ľudí dlho pracuje a nemá prehľad vo finančnej oblasti, preto ma kontaktujú, povedia mi svoje požiadavky a kým sú v robote, ja zatiaľ zistím všetky informácie, ktoré potrebujú a všetko za nich zariadim. Moje služby sú bezplatné a klienti si to veľmi pochvaľujú a odporúčajú ma ďalej. Starám sa o bežných klientov, ale aj o veľké firmy a podnikateľov. Okrem toho sa venujem investíciám do podielových fondov, kde klientom peniaze zarobia väčší zisk ako pri klasických sporeniach alebo terminovaných účtoch. Ďalej sprostredkovávam leasing na motorové vozidlá a predaj a kúpu nehnuteľnosti, ako sú byty, domy a podnikateľské objekty.

To znie veľmi zaujímavo. A ako vyzerá tvoj pracovný deň?

Všetko závisí od termínov, ako sú klienti objednaní. Od toho sa odvíja všetko ostatné, ale štandardne to vyzerá tak, že mám každý deň rozdelený na rôzne etapy. Doobeda sa vždy venujem administrative a telefonovaniu. Odpovedám na e-maily a komunikujem s poisťovňami, kde riešim rôzne poistné udalosti a dohliadam na to, aby klienti dostali svoje peniaze. V poobedných hodinách som niekde v teréne, to jest buď v niektorej banke, alebo u klientov. Moja pracovná doba je veľmi flexibilná a niekedy končím až vo večerných hodinách.

Čo je najčastejšia požiadavka od ľudí? O čo je v dnešnej dobe najväčší záujem?

Bezkonkurenčne je to refinancovanie jedného alebo viacerých starších úverov. Ľudia nechcú robiť iba na mesačné splátky a ostatné výdavky. Uvedomujú si, že ak si brali úver už pred pár rokmi, dnes si ho vedia, refinancovať za lepších podmienok a niečo ušetriť na úrokoch. Ďalej sú to rôzne druhy poistení ako napríklad autá, nehnuteľnosti a životné poistenia.

Existuje nejaká hlavná zásada, ktorou sa pri svojom podnikaní neprestajne riadiš?

Spokojnosť klienta a dobre odvedená práca ide vždy na prvé miesto. Aj keď poskytujem služby bánk a poisťovní, vždy stojím na strane ľudí a hájim ich záujmy. Kladiem veľký dôraz na kvalitu a tým sa snažím odlišovať. Je to, ako keď kuchár dobre navarí chutné jedlo, ľudia sa určite vrátia. Tak isto je to v každom jednom podnikaní.

Hovoríš, že kladieš veľký dôraz na kvalitu. Ako ju strážiť a zlepšovať?

Uchrániť môžete len niečo, o čo sa dobre staráte. Splnenie zákazníkových potrieb je základom úspechu. Vždy musíte dať zo seba maximum. Nech robíte čokoľvek. A komunikácia je najsilnejším pilierom dobrých vzťahov.

Čo ťa motivuje?

Zo všetkého si beriem niečo. Keď je to pozitívne, teším sa, keď negatívne, poučím sa. Samozrejme, dobre odvedená práca je najviac motivujúca. Ďalej sú to ľudia okolo mňa. Rád sa učím od druhých ľudí. Uvedomujem si, že všetko sa deje pre niečo. Buď ma to posunie, alebo posilní. Vonkajšia motivácia môže človeka ovplyvniť na krátky čas, ale tá vnútorná je presne ten motor, ktorý vás ženie dopredu, nech sa deje, čo sa deje. Raz si hore a raz zas dole, ale o tom je život. A vôbec nie je dôležité, ako rýchlo kráčas, lebo dôležitejšie je, či kráčaš správnym smerom.

Mgr. Marián Kleštinec - Finančné služby a poradenstvo

Aké je tvoje portfólio produktov?

V skratke je to niečo cez 600 produktov, ktoré je možné poskytnúť klientom v Slovenskej republike. V praxi to znamená, že v rámci poisťovníctva poskytujem poistenie motorových vozidiel, nehnutelností, cestovné poistenie, životné poistenie a poistenie podnikateľov a objektov. V rámci bankovníctva sú to hypotekárne a spotrebné úvery. A ďalej sú to stavebné sporenia, dôchodkové sporenia a investície do fondov.

A ako ťa ľudia kontaktujú?

Je to rôzne. Niektorí ma kontaktujú cez stránku www.klestinec.com, alebo si ma nájdu na Facebooku. Dokonca sa mi stáva, že ma ľudia spoznajú na ulici a prihovoria sa mi. Väčšina kontaktov je však na odporúčania od klientov, ktorí už so mnou spolupracovali. Prebieha to tak, že klient sa u mňa objedná na určitý termín, kde sa osobne stretneme, buď u mňa v kancelárii alebo u klienta priamo doma a riešime konkrétnu požiadavku.

Čo by si odkázal začínajúcim finančníkom?

Stále zaúčam nových poradcov, ktorí so mnou chcú spolupracovať a dobre viem, že najdôležitejšie zo všetkého je pevná vôla a chuť učiť sa nové veci.Disciplína je veľmi dôležitá. Každý profesionál bol raz amatér, ktorý sa odmietol vzdať, takže veľmi záleží na tom, čo chcete v živote dosiahnúť. Ak v tom máte jasno, chodte za tým.

Čo by si chcel odkázať naším čítateľom?

Prajem všetkým veľa úspechov v osobnom aj pracovnom živote. V roku 2015 vám prajem veľa spokojnosti, nech každý vykročí tou správnou nohou a nech si každý človek splní svoje sny.

KONTAKT:
Mgr. Marián Kleštinec
tel.: 0910 532 991
e-mail:
web: www.klestinec.com
facebook: Mgr. Marián Kleštinec - Finančné služby a poradenstvo

S Mgr. Mariánom Kleštincom pre Vás pripravujeme na portáli Leviceonline.sk novú rubriku - Finančné poradenstvo, ktorá sa bude venovať najnovším finančným trendom, budeme Vás oboznamovať s aktuálnymi ponukami v oblasti financovania nehnuteľností – hypotekárne úvery, možnosti financovania motorových vozidiel, prefinacovanie Vašich predchádzajúcich úverov s vysokými úrokmi, najvýhodnejšie a najefektívnejšie možnosti životného poistenia, poistenia Vašej domácnosti, nehnuteľnosti, vozidla, rodiny ako i cestovného poistenia, stavebné sporenie, výhodné možnosti zhodnotiť Vaše našetrené financie, ako si najvýhodnejšie šetriť na Váš dôchodok, ale i ďalšie oblasti finančného trhu.

 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre