08142020pia
Proficon Vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Ako si vybrať letnú dovolenku? Nechajte si poradiť, čítajte recenzie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Leto už je dávno tu, o chvíľu školákom odzvoní na letné prázdniny a začne sa dovolenkové obdobie. Ak ste si ešte letný zájazd nezakúpili, možno práve čakáte na najvýhodnejšiu last minute ponuku. Alebo si jednoducho neviete z tak veľkého množstva dovoleniek vybrať?

Mnoho Slovákov pri výbere letného zájazdu berie do úvahy vzdialenosť od letiska. Keď raz ideme na dovolenku, chceme mať komfort od samého začiatku. V tomto majú Levice jednu výhodu. Blízko to máte na ktorékoľvek letisko, či sa rozhodnete letieť zo Sliača (80 km), Bratislavy (150 km) alebo Budapešti (125 km). Čas odletu zväčša závisí od cestovnej kancelárie, ak vám nevyhovuje odlet v noci, treba si na to dať pozor ešte pred zakúpením.

Letisko Sliač sa nachádza len necelú hodinu autom od Levíc, možno práve tento fakt vás pri rozhodovaní presvedčí. Zo sliačskeho letiska máte pravidelné odlety do Egypta, Bulharska a Grécka.

Tieto tri destinácie sa dostali do rebríčku desiatich najobľúbenejších letných destinácií Slovákov. A to už medzi prvú päťku! Poďme sa pozrieť na to, prečo Slováci do vybraných letovísk tak radi cestujú.

Ako si vybrať letnú dovolenku? Nechajte si poradiť, čítajte recenzie

Egypt

Egypt má niekoľko rezortov, ktoré sú ročne navštevované tisíckami turistov. Hurghada je obľúbená pre potápanie, korálové útesy a tyrkysové more.
Hotel Steigenberger Golf Resort El Gouna s piatimi hviezdičkami získal od Slovákov podľa recenzií na Dovolenka SME úctivé hodnotenie 86 percent. Spokojní zákazníci hotel odporúčajú najmä pre rodiny s deťmi. Recenzie pozitívne hodnotia milý personál, chutnú stravu a pozvoľný vstup do mora.

Ako si vybrať letnú dovolenku? Nechajte si poradiť, čítajte recenzie

Marsa Alam na západnom pobreží Červeného mora je ďalšou z obľúbených egyptských destinácií.
Štvorhviezdičkový Hotel Pensee Azur Resort je pozitívne hodnotený vďaka bohatým možnostiam šnorchlovania, ktoré hotelová pláž ponúka. Zákazníci si pochvaľujú bohatú stravu, ktorá sa mení denne, a tiež veľký areál s niekoľkými bazénmi.

Bulharsko

Bulharsko čoraz viac získava na popularite vďaka svojej blízkosti a nízkym cenám. Slnečné pobrežie, Primorsko a Zlaté piesky zostávajú veľmi obľúbenými tipmi na letnú dovolenku. Hotelov je v Bulharsku toľko, že je naozaj ťažké si vybrať. V takomto prípade sa skutočne oplatí staviť na skúsenosť tých čo hotel navštívili a nechať si poradiť.

Ako si vybrať letnú dovolenku? Nechajte si poradiť, čítajte recenzie

Hotel Burgas Beach je najvyšším hotelom na Slnečnom pobreží. Recenzie od zákazníkov vyzdvihujú najmä famózne jedlo, milý personál na úrovni a skvelú polohu - hotel je priamo na pláži a zároveň v centre mesta.

Ako si vybrať letnú dovolenku? Nechajte si poradiť, čítajte recenzie

Hotel Prestige City II ako názov napovedá, sľubuje ozajstnú kvalitu služieb. Hotel je výhodne situovaný, takže si viete dopriať pokoj a ticho, ale zároveň to nemáte ďaleko za nočným životom v meste. Jeden spokojný zákazník dokonca hotel opisuje, v spojení s morom a slnkom, ako balzam na dušu.

Grécko

Najznámejšie grécke ostrovy, Rhodos, Korfu a Krétu, hádam ani netreba predstavovať. Dovolenka v Grécku je všeobecne o čosi drahšia ako jej dvaja predchádzajúci "protivníci". Tí, ktorí sú ochotní si za dovolenku trochu priplatiť však vedia, že sa jedná o vyššiu kvalitu. Čistý a zrekonštruovaný hotel, jemná pláž, priezračné more, čerstvá strava a výborný animátorsky program - to sú silné stránky gréckych hotelov.

Ako si vybrať letnú dovolenku? Nechajte si poradiť, čítajte recenzie

Štvorhviezdičkový Hotel Karolina Mare  na Kréte sa nachádza na pokojnom mieste so súkromnou plážou a je perfektnou voľbou pre všetky vekové kategórie. Hotel je vybavený niekoľkými bazénmi, športovými aktivitami a wellness centrom. Recenzie pochvaľujú najmä vynikajúcu stravu, ktorá je typická pre mnohé grécke destinácie.

Hoci je najvyšší čas rozhodnúť sa pre letnú dovolenku, pri výbere sa netreba uponáhľať. Pomôcť vám môžu napríklad aj skúsenosti a dojmy od slovenských zákazníkov, ktorí dané dovolenkové destinácie navštívili. Jedna úprimná recenzia vám vie povedať viac ako slová predajcu z cestovnej kancelárie, či dovolenkový katalóg. Netreba však zabúdať na známe príslovie - sto ľudí, sto chutí - a tak v každom prípade je najlepšie si nechať poradiť od viacerých zdrojov.

Článok vznikol v spolupráci s Dovolenka.SME.sk.
Autor: Viktória Fričová

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre