05032024pia

Levické volejbalistky víťazne v Novom Meste nad Váhom aj v Nových Zámkoch

Levické volejbalistky víťazne v Novom Meste nad Váhom aj v Nových ZámkochM-SR žiačky 1. trieda (7.kolo) – 26.11.2011

VK Nové Mesto nad Váhom – Palas VK Levice A 1:3 (-23, 21, -18, -18) a 1:3 (24, -17, -15, -10)

Hráčky Levice A: Hroncová L., Ráchelová K., Halásová K., Magyarová V., Zsigová L., Horniaková K., libero: Jančová S. (Kotrusová K., Michalovičová M., Kúdeľová N., Angušová M.Kováčiková D.)

Tréner: Andrea Vydrová

V sobotu 26.11.2011 sa staršie žiačky VK Palas Levice stretli v siedmom kole na súperovej palubovke s družstvom Nové Mesto nad Váhom A. V tabuľke tieto dve družstvá obsadili zatiaľ prvé dve priečky a tak levické baby išli k súperovi hrať volejbal so srdcom a bojovnosťou, odhodlané pobiť sa o každý bod.

Po prestávke nastúpili družstvá znovu na palubovku pobiť sa o prvú priečku v tabuľke, nervozita trochu zväzovala levickým dievčatám ruky, ale bojovnosťou nahradili svoju neskúsenosť, i keď v prvom sete prehrali s nešťastným koncom 24:26, ale v ďalších setoch sa opreli do súpera a dotiahli aj druhý zápas do víťazného konca v pomere 3:1.

Napriek tomu, že na strane súpera hrali až 4 hráčky, skúsené v súťaži z minulého roku, levické dievčatá ako team uspeli svojou hrou, umom a srdcom. Vďaka patrí výborným rodičom, ktorých bolo na súperovej palubovke toľko, že hostia museli upraviť malú plochu telocvične tak, aby sa naši rodičia- fanúšikovia zmestili a mohli nám fandiť naozaj výborne a boli naším tzv. 7-mim hráčom na palubovke!!!!!!!

A tak komentár ukončím konštatovaním, že levické A-čko v prvej polovici súťaže neprehralo ani jeden zápas! v dvojkolovom rozlosovaní Majstrovstvá SR oblasti západ s postupom na záverečný turnaj, čo nám dáva nádej a zároveň aj zaväzuje hrať druhú polovicu súťaže s oveľa väčšou zodpovednosťou, aby sme uspeli. Verím, že baby sú naladené na bojovnosť pobiť sa o možnosť hrať o majstra Slovenska.

zdroj: A.V.

M-SR žiačky 2. trieda (8.kolo) – 26.11.2011

ŠKV Nové Zámky B  – Palas VK Levice B  0:3 (-12, -8, -8) a 0:3 (-20, -11, -4)
Palas VK Levice C – VK Vráble 2:3 (-20, -17, 23, 19, -22) a 1:3 (-16, 24, -23, -14)