05062024pon

V odvete Levičania vrátili Novému Mestu nad Váhom prehru + fotografie a rozhovory

LEVICE 30. marca 2013 – V levickej športovej hale sa v piatok 29. marca 2013 konal zápas 20. kola futsalovej Openligy medzi domácim mužstvom Futsal Team Levice a Futsal Club-om Nové Mesto nad Váhom. Levičania mali čo hosťom vracať, v 9. kole totiž prehrali práve na palubovke Nového Mesta nad Váhom 3:6 a bol to dosť horkokrvný zápas. Horkokrvnosť však bolo cítiť aj v tomto zápase, svedčilo o tom aj „červenanie“ na oboch stranách, keď za levickú dostal červenú kartu Gabo Švec. Výčitky však neboli len na strane hráčov, ale aj v hľadisku.

Po prvom polčase zápasu sa zdalo byť všetko rozhodnuté, no v priebehu druhého hostia zdramatizovali zápas a nielen hráči ale aj návštevníci do poslednej sekundy tŕpli. Levičania na čele s kapitánom Petrom Molnárom, ktorý je po operácii, napokon dosiahli veľmi dôležité víťazstvo. V levickom futsalovom klube sa však črtá brankárska „kríza“...

FUTSAL TEAM LEVICE – FUTSAL CLUB NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 7:6 (3:0)

RM - TECH - bazény na mieru, prekrytia, stavby, servis

Pozápasové rozhovory:
Peter Molnár, kapitán Futsal Team Levice: „Dnes sme do zápasu nastúpili s jednoznačným cieľom vyhrať, keďže si myslím, že nás v zápase v Novom meste nad Váhom hráči dosť hrubo poškodili -  obkopali. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, súpera sme v podstate nepustili k ničomu. Mali síce pár šancí, tie som však vychytal, chalani mi veľmi pomohli. V druhom polčase som úplne odišiel, obe kolená ma začali veľmi bolieť. Nevedel som sa ani poriadne hýbať, nevedel som sa dostať do tempa. Je to možno tým, že som nejaký čas netrénoval, som krátko po operácii, ale chcem chalanom pomôcť, aby sme postúpili do play-off. Čo sa týka môjho kolena, jedná sa o ľavé, na ktorom som mal artroskopiu, vybrali mi celý meniskus, v ľavom mám aj potrhané predné krížne väzy. S pravým kolenom ma ešte len čaká artroskopia, v ňom mám tiež potrhané predné krížne väzy. Určite je moje nastupovanie na zápas v takomto stave risk, ale v podstate nemáme druhého brankára, ktorý by mohol chytať. Erik Bielik má nejaké povinnosti, Mišo Guťan oznámil, že s tým úplne skončil, takže si hľadáme nových brankárov vhodných na tréningy, ktorí by sa učili chytať.“

Kapitán Futsal Club Nové Mesto nad Váhom: „Prvý polčas sme hrali strašne zle, bolo to skôr také, ako keby sme vôbec nehrali. Dostali sme 3 góly, pričom jeden bol dosť náhodný, to nás dá sa povedať aj zlomilo. V druhom polčase sme sa snažili súpera napádať, ale nestihli sme to už dotiahnuť. Bohužiaľ, prehrali sme, súper bol lepší, boli lepšie pripravení na tento zápas. Oprávnene im patria tri body. Dúfali sme, že dnes získame 3 body my. Mali sme body narovnako, pričom Levice majú ešte zápas k dobru, chceli sme si spraviť mierny náskok, aby sme skončili pred nimi. Bohužiaľ, nevyšlo nám to a odchádzame troška sklamaní.“

Zo zápasu sme pripravili aj fotoreportáž, všetky naše fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii TU.