05052024ned

ŠK Atóm Levice na City triatlone v Bratislave

BRATISLAVA / LEVICE 26. mája 2013 - Počas víkendu 18.-19.5.2013 sa konali medzinárodné preteky v triatlone City triatlon Bratislava. Plávalo sa v jazere Kuchajda 750 metrov, cyklistika viedla po Vajnorskej ceste 20 km a behalo sa v okolí jazera 5 km. Levickí pretekári sa presadili aj v silne obsadenej medzinárodnej účasti.

Majsterkou slovenska v absolútnom poradí žien sa stala juniorka Ivana Kuriačková časom 1:01,29 hod. pred Češkou Anetou Grabmüllerovou 1:01,59. Ivana Vyhrala súčasne kategóriu juniorky. V juniorskej kategórii sa umiestnila Katka Gunárová na 3. mieste časom 1:07,14 hod., Barbara Trnkusová na 5. mieste časom 1:09,20 a Katka Baková na 7. mieste.

RM - TECH - bazény na mieru, prekrytia, stavby, servis

Kategóriu dorastencov vyhrali Ivonka Miklóšová 1:04,22 hod. /absolútne na 7. mieste medzi ženami/ a Tadeáš Fazekaš 0:57,26 /absolútne tretí junior/, Jakub Mokrý dobehol na 6. mieste časom 1:03,41 a Pavol Viglaš na 9. mieste 1:05,04. Kratšie vzdialenosti absolvovali žiaci. Medzi mladšími žiakmi dobehol Jakub Toma na 9. mieste. Medzi staršími žiakmi sa umiestnil Matúš Verbovský na 3. mieste, Kamil Macek na 5. mieste a Martin Suchý na 7. mieste. Zaujímavé bolo sledovať súťaž triatlonistov v štafetách, kde každý z trojčlennej štafety absolvoval 350m plávanie, 5 km cyklistiku a 1,400 m beh. Naši mladí pretekári vybojovali v súťaži bez obmedzenia veku pekné 3. miesto v zložení Verbovský, Kuriačková, Fazekaš.