07062020pon

Pohár primátora mesta Levice 2011 pozná svojich víťazov + fotografie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pohár primátora mesta Levice 2011

LEVICE 3. októbra 2011 – V prvú októbrovú nedeľu sa v levickej športovej hale konal už 19. ročník medzinárodnej súťaže v tanečnom športe “o pohár primátora“, ktorý organizovalo Mestské kultúrne stredisko v Leviciach a Tanečno športový klub Junilev v Leviciach. Tento rok sme mali silne zastúpené najmä juniorské kategórie a na levickej palubovke, tanečnej ploche s rozmermi 20 x 25 metrov, sa prezentovalo celkovo 156 súťažných párov. Do Levíc pricestovali súťažiaci z Popradu, Košíc, Nových Zámkov, Bratislavy, Trenčína, Martina a iných slovenských miest, zastúpenie v súťaži mala už tradične i Maďarská republika.

Divákov v hale privítala na športovo-spoločenskom podujatí s dlhou tradíciou jeho zakladateľka PaedDr. Lenka Kluchová, vedúca klubu TŠK Junilev a primátor mesta Ing. Štefan Mišák. Prítomní boli i poslanci VÚC ako aj mesta Levice, ktorí pomáhali pri odovzdávaní cien oceneným párom.

Predpoludním sa súťažilo v kategórii Hobby, kde sa predstavili neregistrovaní tanečníci v kategóriách deti (I., II.) a juniori (I., II.). Neskôr prišla na rad bodovacia súťaž juniorov i dospelých, určená pre členov Slovenského zväzu tanečného športu (SZTŠ) a členov všetkých zväzov Medzinárodnej tanečno-športovej federácie (IDSF) v štandardných a latinskoamerických tancoch.

Pohár primátora mesta Levice 2011

„Klub TŠK Junilev Levice reprezentovalo na domácej súťaži 14 párov. Získali sme tri prvé miesta, jedno druhé a dve tretie miesta, ale aj množstvo finálových umiestnení, takže s výsledkami som veľmi spokojná,“ povedala nám po súťaži vedúca levického klubu PaedDr. Lenka Kluchová.

Najúspešnejším párom klubu TŠK Junilev sa stali Gabriel Korpás a Vanesa Murajdová, ktorí zvíťazili v troch kategóriách neregistrovaných párov: Hobby Deti II., Hobby Junior I. štandardných a Hobby Junior I. latinskoamerických tancov. Z registrovaných párov najviac potešili domácich divákov  Richard Petík a Lucia Slušná, Matúš Chvojka a Rebeka Bieliková, ako i Miloš Bencko s  Brigitou Bálintovou, ktorí v náročnej konkurencii obsadili dve tretie a jedno druhé miesto.

„V tohtoročnej súťaži Pohár primátora mesta Levice máme viac zastúpené juniorské ročníky, pretože momentálne kladieme v klube veľký dôraz na juniorské a detské páry. Vždy vytrénujeme tanečníkov, mladých ľudí, ktorí po maturitnom ročníku odídu na vysokú školu do iného mesta a u nás už netancujú. Práve teraz nám odchádza celá generácia. Až 7 našich tanečníkov išlo na vysokú školu,“ ponosuje sa vedúca levického klubu TŠK Junilev. Najstaršia generácia síce občas príde vystupovať, no klub s nimi naplno počítať nemôže. I to je dôvodom, prečo TŠK Junilev reprezentoval menší počet párov v kategórii dospelých.

Pohár primátora mesta Levice 2011

V galaprograme sa predstavila viac než stovka účinkujúcich. S krásnou choreografiou vystúpili žilinské mažoretky Diana, viacnásobné majsterky Slovenska i Európy. Divákom sa predstavili najmladší tanečníci tanečno športového klubu Junilev. Začiatočníci sa prezentovali vystúpením s názvom Potter sa vracia, po nich priplávali na tanečný parket Piráti, ktorí úspešne reprezentovali Levice a Slovensko na Majstrovstvách Európy v maďarskom Kaposvári. Talentovaní členovia klubu TŠK Junilev sa predstavili i v krátkom Country vystúpení. V slávnostnom galaprograme však dostali priestor i ďalší nadaní tanečníci z Levíc, ktorými sú členovia Tanečného divadla URÁNIA, či chlapci a dievčatá z tanečnej skupiny Royal Hip Hop Unit.

Pohár primátora mesta Levice 2011

„V priebehu tohto roka sa naše páry ešte sólovo zúčastnia tanečných súťaží v Žiline, Trenčíne a v Bratislave. V súčasnosti tvrdo pracujeme na tom, aby sme Levice mohli reprezentovať na svetovej valčíkovej súťaži,“ hovorí o najbližšom programe tanečníkov TŠK Junilev jeho vedúca PaedDr. Lenka Kluchová.

V kategóriách dospelých si víťazné poháre odniesli páry z Maďarska a klubov TŠK VIVA Nové Zámky a TC ELEGANZA Bratislava. V juniorských kategóriách triumfovali taktiež páry z Maďarska a spomínaného novozámockého klubu, ktorých doplnili členovia Dance Attack Lučenec a SUN DANCE ACADEMY Bratislava.

Viac fotografií z športovo-spoločenského podujatia Pohár primátora mesta Levice 2011 nájdete v našej fotogalérii.

Prinášame Vám výsledky členov TŠK Junilev na súťaži Pohár primátora mesta Levice:

7. miesto - Miloš Bencko - Brigita Bálintová (kategória Dospelí C LAT)
8. miesto - Marek Kršák - Barbora Sklenárová (kategória Dospelí C LAT)
2. miesto - Miloš Bencko - Brigita Bálintová (kategória Dospelí C ŠTT)
11. miesto - Marek Kršák - Barbora Sklenárová (kategória Dospelí C ŠTT)
5. miesto -  Matúš Chvojka - Rebeka Bieliková (kategória Junior II. D LAT)
3. miesto - Matúš Chvojka - Rebeka Bieliková (kategória Junior II. D ŠTT)
3. miesto -  Richard Petík - Lucia Slušná (kategória Hobby Junior II. LAT )
7. miesto - Štefan Bôžik - Kristína Kunová (kategória Hobby Junior II. LAT)
4. miesto - Richard Petík - Lucia Slušná (kategória Hobby Junior II. ŠTT)
7. miesto - Štefan Bôžik - Kristína Kunová (kategória Hobby Junior II. ŠTT)
1. miesto - Gabriel Korpás - Vanesa Murajdová (kategória Hobby Junior I. LAT)
4. miesto - Marek Lelovský - Linda Zemančíková (kategória Hobby Junior I. LAT)
6. miesto - Richard Petík - Lucia Slušná (kategória Hobby Junior I. LAT)
8.-9. miesto - Adam Tkáč - Michaela Šebová (kategória Hobby Junior I. LAT)
11.-12. miesto - Štefan Bôžik - Kristína Kunová (kategória Hobby Junior I. LAT)
1. miesto - Gabriel Korpás - Vanesa Murajdová (kategória Hobby Junior I. ŠTT)
5. miesto - Marek Lelovský - Linda Zemančíková (kategória Hobby Junior I. ŠTT)
8. miesto - Richard Petík - Lucia Slušná (kategória Hobby Junior I. ŠTT)
9. miesto - Adam Tkáč - Michaela Šebová (kategória Hobby Junior I. ŠTT)
10.-11. miesto - Štefan Bôžik - Kristína Kunová (kategória Hobby Junior I. ŠTT)
1. miesto - Gabriel Korpás - Vanesa Murajdová (kategória Hobby Deti II.)
4. miesto - Marek Lelovský - Linda Zemančíková (kategória Hobby Deti II.)

zdroj a foto: ms

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre