05052024ned

Levický futsal na prahu ďalšieho úspechu, Futsal Team Levice je v semifinále Slovenského pohára! + fotografie a rozhovor

LEVICE 18. mája 2013 – Levickí futsalisti po postupe do štvrťfinále Slovenského pohára, v ktorom sa stretli s extraligovým klubom FK Slovanet Prešov a ich prehre 1:3 v 1. zápase na palubovke súpera, privítali Prešovčanov v Leviciach. Odvetný zápas, ktorý sa konal v stredu 15. mája 2013, však preukázal silu a obrovskú chuť Futsal Team-u Levice po ďalšom úspechu a tak sa prakticky celý zápas viedol pod taktovkou Levičanov.

Už od začiatku zápasu bolo jasné, kto bude víťazom tohto odvetného zápasu. Levičania na postup potrebovali streliť minimálne 2 góly a nedostať ani jeden. Už 15 sekúnd od začiatku zápasu strelili Levičania prvý gól, ktorého autorom bol Gabriel Švec. Na oboch stranách sa hral pekný futsal s množstvom šancí. Hostia však svoje šance aj vďaka skvelým zákrokom kapitána Levíc Petra Molnára nedokázali premeniť. Na 2:0 zvyšoval domáci Mališ a na 3:0 opäť Švec. Hosťom sa však ešte v prvom polčase podarilo znížiť na 3:1, no pred koncom prvého polčasu si Egon Zorád perfektne a elegantne vychutnal hosťujúceho brankára – 4:1. Po polčase svoje strelecké umenie predviedol krásnym gólom Viliam Rakica – 5:1 a aj druhý gól 6:1! Neskôr ešte hostia znížili na 6:2, no hneď na to opäť zaútočil Viliam Rakica a zvýšil tak skóre na 7:2, čím v zápase dosiahol hetrik! Nasledovala tečovaná strela do brány hostí od Miroslava Grausa – 8:2. Po tomto góle začala úradovať nervozita, z čoho pramenili 2 červené karty pre hosťujúcich hráčov. Následnú 2-minútovú presilovku štyroch proti dvom využil Pavol Gabaš – 9:2 a svojím druhým následným gólom zvýšil na konečných 10:2! Týmto víťazstvom si Levičania zabezpečili postup do najlepšej štvorky Slovenského pohára – semifinále, v ktorom sa čaká na meno nášho súpera.

Futsal Team Levice – Slovanet Prešov 10:2 (4:1) – na zápasy 2:0 - postupuje Futsal Team Levice.

RM - TECH - bazény na mieru, prekrytia, stavby, servis

Zostava Lv: Molnár (C), Bielik-Švec, Gabaš, Budovec, Zorád, Graus, Rakica, Adami, M.Mališ, J.Mališ, Šimonovič

Zostava Slovanet Prešov: Lipka-Bednár, Adam, Čorej, Sedlák, Mihok, Beliš, Sochovič, Harčar(C), Vrbovský

góly: Rakica 3, Švec 2, Gabaš 2, Graus, M.Mališ, Zorád - Bednár, Adam

ž.k: Harčar
č.k: Harčar (po 2 žltej), Mihok
Rozhodovali: Nagy, Szkokan

Pozápasový rozhovor:
Viliam Rakica, hráč Futsal Team Levice: „Sme veľmi spokojní s dnešným výsledkom. Vonku sa nám bohužiaľ nepodarilo vyhrať, ale doma sme to zvládli. Dnes sme boli oveľa viac sústredení ako vonku, konečne sme sa už zišli aj v lepšej zostave, aj šťastíčko sa na nás trocha priklonilo. Dnes sme išli s ambíciou určite postúpiť, čo sa nám podarilo. Semifinálového súpera by sme si priali FTVŠ Bratislava, to by bol určite dobrý zápas.“

1. zápas:
Slovanet Prešov – Futsal Team Levice 3:1 (1:1)
góly: T. Eliáš 2, Beliš – Švec
ŽK: Harčár, J. Adam - Švec, Budovec, Rakica
ČK: Švec
200 divákov

Finálová štvorka Slovenského pohára vo futsale: Slov-Matic FOFO, ŽFA Žirafa, Futsal Team Levice a Pinerola Bratislava.

Zo zápasu sme pripravili aj fotoreportáž, všetky naše fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii TU