05032024pia

Levickí futsalisti úspešní aj v Čadci

ČADCA / LEVICE 20. októbra 2012 - Levickí futsalisti cestovali v sobotu 20. októbra do Čadce na zápas 2. kola Openligy proti miestnemu tímu GEMM Čadca. V ťažkom zápase sa presadili Levičania výbornou hrou, svoj skvelý výkon zopakovali z predchádzajúceho domáceho zápasu so Žilinou. Levičanov opäť podržal brankár Molnár. Zápas bol plný obratov a do poslednej chvíle nebolo jasné, kto bude víťaz. Nakoniec sa o všetkom rozhodlo 11. sekúnd pre koncom zápasu, keď po úspešnom zákroku výborne chytajúci Molnár dokázal cez celé ihrisko rýchlo rozohrať a s presnou loptou do "šestky" našiel volného E. Zoráda a ten si veľmi "mazácky"poradil s domácim brankárom. Strelou k vzdialenejšej tyči definitívne rozhodol zápas pre náš prospech! Radosť bola obrovská! Aj keď dlho vyzeralo, že sa budú body predsa len deliť, nestalo sa to tak a vyhralo mužstvo, ktoré túžilo po výhre viac! Mužstvo z Čadce podalo výborný výkon a hrali oveľa razantnejšie, ako minulotýždňový súper Levičanov zo Žiliny.

Benfica GEMM Čadca - Futsal Team Levice 4:5 (3:3)
Góly: Baláž 2,Krenžel 2 - Švec 2, Pleva, Chudý, Zorád

karty: ZK-Baláž (Čadca) 15min.

Prinášame Vám aj konkrétny priebeh zápasu:

3.min - prvá šanca Lv, Chudý netrafil;
4min. - prvá šanca Čadce, Molnár zasahuje, aj dorážku;
5min. - GÓL Levice, Chudý, asistencia J.Mališ! Prvý gól mladého hráča futsalteamu v kariére vo futsale!
7 min. - dobrá šanca pre Plevu, nie je z toho ďalší gól;
13 min. - veľká šanca domácich na vyrovnanie, Molnár vytiahol veľmi dobrý zákrok!
áa istá minúta, J.Mališ v úniku po vysunutí, jeho lob nenachytal domáceho brankára;
Zorád o pár sekúnd neskôr z dobrej pozície triafa iba tyč...
14min. - GÓL Čadce, po chybe v obrane skóruje Krenžel, stav 1:1!
16min. - Gól Levice, po Zorádovej prihrávke Švec strieľa vedúci gól Levíc. Stav 1:2!
18min. - Gól Levice, Švec dáva s tvrdou strelou svoj druhý gól po peknej akcii, stav 1:3!
z ďalšej akcie strieľa ďalšiu tyčku levický hráč Chudý...
v 19.min pár sekúnd po levickom útoku slabá komunikácia v obrane, Čadca dáva kontaktný gól, Krenželov 2 zásah, stav 2:3!
35 sekund po góle ďalšia nepozornosť, slabá koncentrácia a Čadca vyrovnáva na 3:3, strelec je tentokrát domáci sniper Baláž.
Škoda, že v tejto fáze domáci nepomohli výborne chytajúcemu Molnárovi.
Ttesne pred koncom prvého polčasu sa Levičania dostali do dobrej šance po prečíslení, ale Šveca tentokrát brankár vychytal.
Polčas teda skončil 3:3.

2.polčas
Hra je veľmi živá, útoky sa striedajú na oboch stranách, hrá sa do tela, ofenzívne, tvrdo ale v rámci fair play. Mužstvám však chýba obojstranne chladná hlava pri zakončeniach, Molnár potvrdzuje svoje kvality, hráči domácich ho nevedia prekonať. Domáci nechávajú otvorený priestor, čo Levice využili na prechod do útoku a okamžite odpovedajú na šance domácich, nenechajú sa zatlačiť.
28 min. - veľká šanca domácich, spoľahlivý Molnár opäť potvrdzuje svoje kvality.

Levice nazbierali za 8 minút 5 faulov.
29 min. - po krásnej kombinácii Rakica prihráva na Budoveca, jeho strela skončila na brvne!
29.min - po "šachovačke" Zorád - Rakica v dobrej pozícii posledne menovaný neuspel.
30. min - Gól Čadce, po dorážke strieľa kanonier Baláž svoj 2 gól v zápase, Molnár bol bezmocný. Čadca vedie prvý krát počas zápasu, stav 3:4!
31 min. - po ďalšom LV faule kopú domáci 10-metrový kop, loptu si postavil kanonier Baláž, jeho tvrdú strelu Molnár vyráža!!
Time out Čadca
33.min. - Molnár opäť chytá po skvelej individuálnej akcii Baláža jeho nepríjemnú strelu!
34.min - Rakica vo výbornej šanci trafia iba nohu padajúceho brankára...
36.min. - Gól Levice!! Pleva po prihrávke Šveca vyrovnáva na 4:4!!
o necelú minútu neskôr je po kombinácii Pleva znovu v šanci, tentokrát neuspel.
38.min. - Molnár vyráža na brvno nepríjemne tečovanú strelu domácich!
39min. - Time out LV, do konca zápasu zostáva 56 sekúnd. Šance máme po time out-e, veríme, že dáme gól. Hrá sa na domácej polovici, domáci však idú do brejku, Monár vyhadzuje po úspešnom zákroku na voľného Zoráda cez celé ihrisko, on si spracuje loptu, poradí si s brankárom a zakončuje strelou k vzdialenejšej tyči, GÓL!! stav 4:5!! do konca zápasu zostáva 11 sekúnd, ale už sa nič nestalo!!