05032024pia

Ivana Kuriačková v Holandsku získala titul majsterky Európy v duatlone junioriek!

HORST / LEVICE 25. apríla 2013 - Zlatá medaila na krku a holandské tulipány v náručí – to boli ozdoby dekorácie najlepších junioriek na nedeľňajších Majstrovstvách Európy v duatlone 21. apríla 2013 v holandskom Horste. Ivana Kuriačková počas chladného víkendu svojím výkonom zahriala všetkých priaznivcov duatlonu na Slovensku!

Šprint duatlon, ako sa presne nazýva táto disciplína, t.j. 5km beh, 20km bicykel a k tomu ešte 2,5km beh, bol naozaj nadpriemerne rýchly. Aj preto slabšie trénované, či v úvode sezóny nerozbehané pretekárky ihneď po štarte začali zaostávať. No skúsená Ivana si kontrolovala špicu pretekárok a pred záverečným behom si veľmi šikovne poradila s odovzdaním bicykla v depe, kde získala cenné sekundy a do druhého behu našliapla v takom tempe, na ktoré už súperky nestačili zareagovať. Do cieľa dobehla so slovenskou vlajkou. Zvíťazila časom 1:03:05h pred Schwiening z Británie a Gomez zo Španielska.

RM - TECH - bazény na mieru, prekrytia, stavby, servis

Ani počiatočné problémy organizátorov, na ktoré 1/2 h pred štartom upozornila Ivanka svojou brilantnou angličtinou - keď jej bicykel z bližšie nešpecifikovaných dôvodov umiestnili na iné miesto, ako mali jej súperky, ju nevyviedli z rovnováhy a plne sa koncentrovala iba na preteky.

Tadeáš Fazekaš patril vekom medzi najmladších a obsadil 25. miesto. Skúsení starší harcovníci, výkvet európskeho juniorského duatlonu, mu nedovolili umiestniť sa lepšie. Jeho štart bol dôležitý hlavne pre skúsenosti z veľkých pretekov, ktoré sa mu zídu v ďalších rokoch v juniorke.
Preto nie len kvôli víťazstvu sa oplatí tvrdo trénovať, ale aj pre pocit – čo je ľudské telo schopné dokázať, na aké dno siahnuť.

Veríme, že v nasledujúcich podujatiach budú odhalené ďalšie rezervy oboch pretekárov.