05062024pon

Prehra s posledným, v Nitre sa Levice trápili

NITRA / LEVICE 3. júna 2013 - Tri kolá pred koncom futbalovej sezóny 2012/2013 cestovali hráči levického FK Slovan Levice do Nitry na stretnutie 28. kola 3. ligy - Západ s domácim "B-éčkom". Fakt, že sa domáci zviechajú na poslednej priečke tabuľky, nebol na trávniku vidieť, keď počas celého zápasu mali väčšiu chuť ísť za víťazstvom. Pred hŕstkou fanúšikov sa zrodilo napokon 1-gólové víťazstvo domácich, ktoré im mimoriadne pomohlo pri záchranárskych prácach, keďže ešte stále majú akú-takú šancu zachrániť sa v 3. lige.

FC NITRA JUNIORI – FK SLOVAN LEVICE 1:0 (0:0)

Góly: 52. Gajdošík

Nitra: Hipp – Kotora, Bratský, Kolmokov, Kováč, Lukács, Németh (86. Drgoňa), Adámek, Gajdošík (90+.Miškovič), Hnilica, Ács. Tréner: P. Hnilica.

Levice: Ivanič – Birdáč (59. Bogner), Petráš, Palic, Hlaváčik – Pavlík, Gálik – Čejtei, Feješ, Vida – Molnár. Tréner: K. Praženica.

ŽK: 89. Drgoňa – 74. Gálik
R: Piatka – Roszbeck, Kováč
Diváci: 150

RM - TECH - bazény na mieru, prekrytia, stavby, servis

Levičania pricestovali do Nitry len dvanásti a väčšinu času boli horším mužstvom. Prvé ohrozenie brány patrilo hosťom, keď v 8. min. po štandardnej situácii Čejteia hlavičkoval vedľa v páde Feješ. Futbalovejší Nitrania potom získali prevahu a loptu nám často nepožičali. Pri strelách Hnilicu v 13. a Adámeka v 17. min ešte Ivanič zasahovať nemusel. V 23. min zachránil náš gólman i s pomocou Petráša pred Gajdošíkom. Po polhodine hry dostal skvelú loptu za obranu Bratský, z voleja však prestrelil. V 36. min. sa uvoľnil Vida, napriahol ku strele, ktorá lízala bočnú sieť. V poslednej minúte ešte dobre zasiahol Hipp pri pokuse Čejteia pod brvno.
Juniori začali druhý polčas náporom. V 48. min. ešte Ivanič famózne vychytal z bezprostrednej blízkosti Németha, ale o štyri minúty neskôr bol už bezmocný. Neúnavný Adámek prenikol do 16-ky, spätnou prihrávkou našiel Gajdošíka, ktorý so šťastím na dvakrát skóroval – 1:0. Domáci sa po vedúcom góle viacej stiahli, prenechali iniciatívu Leviciam, žiaľ do pokutového územia sme sa dostávali minimálne. V 63. min vystrelil zo štandardky Čejtei a Hipp na čiare predviedol fantastický zákrok. Potom pohrozila opäť Nitra, ale Németh i Gajdošík v dobrých pozíciách mierili nad. Azda najväčšia šanca Levíc prišla v 73. minúte. Individuálne sa presadil Feješ, prenikol do pokutového územia, ale Hippa neprekonal a ani dorážka Bognera gól neznamenala. Náš záverečný tlak vyústil len do množstva centrovaných lôpt, ktoré domáca obrana dokázala odvrátiť a Levice tak zaknihovali piatu jarnú prehru. Už v stredu nás čaká zápas 29. kola v Bratislave proti juniorke Slovana, ktorá v tomto kole vyprášila Vráble na ich pôde 7:1.

Najbližší zápas:
29. kolo, ŠK Slovan Bratislava Juniori - FK Slovan Levice, 5.6.2013 o 17:00 hod.