05072024uto

Levičania po dobrom výkone zdolali lídra súťaže

LEVICE 14. októbra 2012 – Zaujímavý obojstranný zápas čakal divákov na levickom futbalovom štadióne v nedeľu 14.10.2012, keď sa v 11. kole 3. ligy – Západ stretli dvaja veľký rivali bojujúci o špicu tabuľky – FK Slovan Levice a FKM Nové Zámky. Zápas lepšie zvládli Levičania a tak sa poradie v tabuľke opäť zmenilo...

FK SLOVAN LEVICE - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:0 (0:0)

Góly: 77. Molnár
Levice: Ivanič – Hlaváčik, Palic, P.Varga, Šlachta – Birdáč (54. Solčiansky), Pavlík, Petráš, Feješ (69. Ivan) – Molnár, Bobor (84. J. Varga). Tréner: M. Szegény
N. Zámky: Mihálek – Zsák, Áč, Bukovič, Hlavačka, Ešek, Košút, P. Horáček (76. Jurík), Ilić, E. Horáček (70. Bombicz), Gajdoš (84. Kosztolányi). Tréner: P. Ganczner
ŽK: - R: Trenčiansky – Martiš, Pozor
Diváci: 620

Na stretnutie nastúpili Levičania už bez trénera Prochotského, ktorý sa dohodol s klubom na ukončení spolupráce. Touto cestou sa pripájame k fanúšikom ultras, ktorí takisto ocenili jeho prínos pre Levický futbal formou transparentu a ďakujeme mu za odvedenú prácu. Jeho nástupca bude známy v priebehu nasledujúceho týždňa.

Proti lídrovi tabuľky sme začali bez rešpektu. Už v 1. min ukážkovo vysunul Pavlík Bobora, ktorý nastrelil vo veľkej šanci len nohy brankára. Levice pokračovali v tlaku, z ktorého sa súper na chvíľu vymanil strelou Horáčeka v 7. min. V úvodnej štvrťhodine predvádzali domáci pekný kombinačný futbal za čo ho pekná návšteva viackrát odmenila potleskom. V 27. min hostia, ktorí sa počas celého duelu sústreďovali na pozornú defenzívu, podnikli ojedinelý útok, pri ktorom na čiare pokutového územia manévroval Ilić, prepadol cez nohy Šlachtu a nasledoval pokutový kop. Zodpovednosť na seba zobral najlepší strelec N. Zámkov Košút, no Ivanič jeho pokus bravúrne zneškodnil. V 29. min sa opäť predviedol Ilić, no náš brankár bol aj tento krát úspešný. V 34. min prestrelil Petráš a polčas zakončil brejk našich, po osi Pavlík, Molnár, Šlachta zachránil Mihálek.

Druhý polčas odštartoval Petráš strelou z uhla do Mihálekovho náručia. V 54. min naskočil na súťažný zápas po pol roku Solčiansky a razom ukázal, že pre mužstvo bude prínosom. Žltozelení postupne zvyšovali obrátky a začali sa rodiť šance. V 67. min Pavlík vysunul Solčianskeho, jeho center predĺžil pätičkou Molnár, čím prekvapil aj Feješa a ten z troch krokov nedokázal upratať loptu do siete. Už o minútu pálil Molnár do žrde. Zaslúžený gól prišiel trinásť minút pred koncom. Palicovu krásnu strelu z priameho kopu zastavilo brvno, následne sa najlepšie zorientoval Molnár a poslal našich do vedenia – 1:0. Hostia potom ožili, no do vyloženej šance sa nedostali, najväčší závar v našej 16-ke vyriešil v 82. min spoľahlivý Ivanič. V závere sme mohli vedenie poistiť. keď po dobrej práci Ivana strieľal Solčiansky prudko, ale nad.

Levičania sa vďaka kvalitnému výkonu celého tímu vrátili na druhé miesto o bod za D. Lužnú. O týždeň náš čaká derby zápas vo Vrábľoch.

Najbližšie zápasy:
12.kolo, Spartak Vráble – FK Slovan Levice, 21.10.2012 o 14:30 hod.
13.Kolo, FK Slovan Levice – FC Nitra juniori, 28.10.2012 o 14:00 hod.

Pozrite si videoreportáž Levickej televíznej spoločnosti, s.r.o. zo zápasu:

Po zápasové rozhovory:

Marek Szegény, tréner FK Slovan Levice: „Čo sa týka trénerskej lavičky, bol som poverený vedením tímu pánom Šuľom v tomto domácom zápase spolu s pánom Lepiešom. Za tréningový proces zodpovedal Marcel Pavlík ako asistent trénera. Odchod pána trénera Prochotského sme nečakali, pretože tu odviedol kus dobrej roboty. Už len jeho príchodom tu nastali určité zmeny, ktoré tu doteraz neboli. Myslím si, že mu patrí vďaka, je to jeho víťazstvo. Oficiálnym stanoviskom klubu na jeho odchod je ten, že sa tréner Prochotský dohodol s prezidentom klubu na tom, že sa ich cesty rozídu.
K mužstvu však príde nový tréner, pričom by sme sa opäť mohli tešiť na zvučnejšie meno známe z najvyššej súťaže. Máme už ambície, kto by to mohol byť, no zatiaľ meno nebudem konkretizovať. V priebehu budúceho týždňa by už mal byť nový tréner pri mužstve, a to už na zápas proti Vrábľom..
Čo sa týka zápasu, myslím si, že diváci mohli vidieť jeden kvalitný futbalový zápas, v ktorom sa stretli dve kvalitné mužstvá. Dovolím si tvrdiť, že sme mali viac z hry my a väčšiu chuť po víťazstve. Domácim divákom sme chceli naozaj ukázať, že futbal hrať vieme a že sme na nich nezanevreli. Myslím si, že aj to množstvo šancí a náš útočný dravý futbal to len dosvedčovalo. Verím, že sa to ľuďom páčilo.“

Erik Ivanič, brankár FK Slovan Levice: „Myslím si, že to bolo veľmi vyrovnaný zápas. Dnes pricestoval veľmi kvalitný súper, čo sme o ňom aj vedeli. Svedčí o tom aj ich postavenie v tabuľke. Dnes sme chceli vyhrať a preto sme do toho dali všetko. Bohužiaľ nám odpískali penaltu, podarilo sa nám to však udržať na nerozhodný stav. To nás do druhého polčasu nakoplo, v šatni sme si povedali, žeby sme mohli dať gól a nedostať žiadny, čo sa nám aj podarilo.
Čo sa týka tej chytenej penalty, predtým som chytal penalty, ale ani žiadnu som nechytil, tie boli všetky kopané do ľavej strany. Tentoraz som si povedal, že už konečne to musia kopnúť do pravej strany, tak som to vyskúšal a vyšlo to.“

Jozef Chovanec, tréner FKM Nové Zámky: „Keď sa mám priznať, do Levíc sme prišli bodovať. Dá sa povedať, že aj naša taktika bola k tomu prispôsobená. Snažili sme sa vyvarovať chybám v defenzíve a byť efektívni v útoku. Samozrejme, keď nepremeníme 11-tku a šancu v 90-tej minúte, nezaslúžime si vyhrať. Myslím si, že Levice dnes vyhrali zaslúžene. “

Zo zápasu sme pripravili fotoreportáž, pozrite si všetky naše fotografie vo fotogalérii TU.