05022024štv

Salih Nuhanovič bol strojcom víťazstva Levíc vo Svitavách

SVITAVY/LEVICE 16. februára 2013 - V sobotu 16.2.2013 boli na programe druhé zápasy nadstavbovej časti A2 skupiny českej najvyššej basketbalovej súťaže mužov Mattoni NBL 2012/2013 a medzi nimi aj zápas QANTO TUŘI SVITAVY - ASTRUM LEVICE. Do Svitáv cestovali nabudení Levičania z prvej domácej výhry v nadstavbe nad Opavou a svoju streleckú potenciu chceli využiť aj tu. Za Svitavy proti Leviciam nastúpil aj ex-levický hráč Martin Sýkora, svojmu tímu pomohol 10 bodmi, najlepším strelcom domáceho tímu bol však Mróz s 19 bodmi. Na strane hostí mal v tomto zápase post lídra strelcov Salih Nuhanovič, ktorého nasledovali Simmons (15) a Kemp (13). Do zápasu Levičania vbehli úctihodne, keď v 6. minúte viedli už 14:3, domáci strácali veľa lôpt.

Do polčasu sa však najmä díky Mrózovi a Sýkorovi dotiahli na 34:38, dokonca v závere tretej tretiny mali domáci na dosah aj remízový stav, no v poslednej pólminúte nezastavili únik Levičanov o sedem bodov. Takýto odstup si hostia už udržovali dokonca.

Levice touto výhrou dosiahli svoje trináste víťazstvo v sezóne a jasne ukázali, že si siedme miesto len tak nenechajú ujsť.

QANTO TUŘI SVITAVY - ASTRUM LEVICE 76:82 (13:22, 21:16, 22:25, 20:19)

Najviac bodov: Mróz 19 (8 doskokov, 5F+), Deloach 15 (11 doskokov, 9F+), Miloš 12 (trojky 7/3), Macela 12 (6 asistencii), Sýkora 10 (6F+) - Nuhanovič 16 (8 doskokov), Simmons 15 (8 doskokov), Kemp 13 (5F+), Grznár 11 (6 doskokov), Fields 10, Addison 7
Dvojky: 40/21 - 44/25. Trojky: 20/6 - 16/5. TH: 27/16 - 28/17. Fauly: 24 - 27. Doskoky: 32 - 34. Body z pod koša: 40-44.

Najbližší zápas:
Astrum Levice - Levharti Chomutov, 23.2.2013 o 18:00 hod.

Pozrite si naše fotografie z posledného domáceho zápasu Astrumu Levice proti Qanto Tuři Svitavy zo dňa 24.11.2012, v ktorom domáci zvíťazili 74:66 TU.

s Facebookom máte z Leviceonline.sk oveľa viac. Stačí lajk a viac noviniek z Levíc a okolia príde priamo k Vám.