05062024pon

Premiéra levických basketbalistiek v extralige nevyšla, prehrali v Spišskej Novej Vsi

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / LEVICE 24. septembra 2012 - V nedeľu 23. septembra sa začala basketbalová extraliga žien a aj premiérový štart Levičaniek v nej. V 1. kole cestovali levické basketbalistky na palubovku Spišskej Novej Vsi, odkiaľ si aj napriek ich snaživému výkonu odniesli prehru o 20 bodov.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – LEVICE 69:49 (23:11, 35:17, 56:34)

ŠK BD RÜCON: Stehlíková 17, Smithová-Williamsová 13, G. Nagyová 10, Letková 7, Babariková 6 (Krnjetinová 10, Vajnerová 3, Jurčišinová 2, Petríková 1). Tréner : D. Demečko.

BKŽ: Bačová 12, Belanská 12, Števove 7, Kubušová 2, Ozdincová 0 (Melezinková 9, Tomková 4, V. Šimová 2, Štefaňáková 1, Burianová 0, Tuhá 0). Tréner: P. Kováčik.

TH: 15/9 – 19/13. FAULY: 23 – 18. TROJKY: 2 – 2. 800. Kovalčík, Karniš a Daňo. ŠTVRTINY: 23:11, 12:6, 21:17, 13:15.

Historicky prvý ženský extraligový zápas v Spišskej Novej Vsi začal domáci ambiciózny nováčik nervózne. Prvé tri minúty netrafili Spišiačky do koša. Po oddychovom čase sa však upokojili a začali na ihrisku dominovať. Hlavne ofenzívna os domácich Williamsová – Krnjetinová – Stehlíková vydarenými akciami rozleptávala levickú obranu a do kabín si Spišiačky niesli 18–bodový náskok 35:17. Po zmene strán domáce ubrali nohu z útočného plynu a hoci sa strelecky trápili, stále si vďaka dobrej podkošovej hre a pevnej obrane udržiavali 20-bodový náskok. Levičanky podali snaživý výkon, no domáce pred takmer zaplnenou halou zaslúžene zvíťazili 69:49.