05052024ned

Pardubice oplatili Leviciam prehru

Pardubice oplatili Leviciam prehruLEVICE 26. novembra 2011 - Basketbalisti Astrumu Levice nastúpili pod vedením Petra Jankoviča na ďalší zápas českej ligy. Zázrak sa nekonal, žlto-zelení Čechom podľahli.

Astrum Levice – BK JIP Pardubice 75:88 (38:36)

V prvom polčase napriek všetkému, hrali levickí basketbalisti celkom dobre. Na palubovke sa predstavil aj Dion Lowhorn, ktorý si za 34 minút pripísal 16 bodov, 2 doskoky aj 2 bloky. Po bodoch hosťujúceho Pospíšila (7:13) si vzal Jankovič oddychový čas, Marek trojkou znížil na 12:15, Štemberger potom na 16:19.

V druhej perióde sa žlto-zelení dostali do vedenia, keď dva trestné hody v 6. min. zvládol Marek (30:28). Levičania napriek tomu prehrali prvý polčas o jeden bodík.
V prvej polovici tretej štvrtiny sa ešte žlto-zelení držali solídne, Štembergorova trojka zo 6. min. znamenala vyrovnanie na 51:51, ale potom akoby uťal.

ASTRUM: Grant, Lowhorn a Marek po 16, Štemberger 13, Bernard 6 (Vojtek 4, Morávek a Červenka po 2, Štec). Užitočnosť: Marek 20, Grant 19, Štemberger 13.

BK JIP: Muirhead 15, Hampton 12, Arnold 9, Pospíšil 8, Tóth 4 (Černošek 13, Boháčik 11, Kotas 9, Čarnecký 5, Peterka 2, Opuku). Užitočnosť: Muirhead 18, Čarnecký 18, Kotas 13.
TH: 17/23 – 14/19, trojky: 6 – 4, fauly: 17:24, štvrtiny: 16:19, 22:20, 15:23, 22:26.

Pripravujeme pre Vás aj fotografie zo zápasu, sledujte naše stránky.

zdroj: Tomáš Bačík, fotografia: Patrik Štrba