05052024ned

Onyxáci zdolali Komárno o jediný bod

Onyxáci zdolali Komárno o jediný bodLevickí basketbalisti konečne vyhrali. Síce len o bod, ale predsa.

Onyx Levice – MBK Rieker Komárno 70:69 (27:30)

Prvá štvrtina bola z pohľadu Levíc ako zo zlého sna. V 3. min. svietilo na tabuli 0:8, tréner žlto-zelených Peter Jankovič si musel vyžiadať oddychový čas. Ani po ňom sa situácia na palubovke nezmenila. Vojtek síce trojkou znížil na 7:10, ale po Dubovského trojke s faulom reagoval time-outom Jankovič znovu.

Na začiatku druhej štvrtiny sa začal zápas vyrovnávať. Levičania pridali v obrane, dvoma odychovými časmi reagoval aj tréner Komárna Peter Bálint. Lowhorn pred polčasom znížil na 27:30, Levičania získali loptu, mohli dať v posledných sekundách aj kôš, ale v Urland si nerozumel s Grantom.

Hosťujúci Bilič najskôr rozjasal trojkou hostí, tých ale Grant s výborne hrajúcim Lowhornom schladili a bolo 56:56. Až do konca zápasu bolo Komárno o krôčik bližšie k víťazstvu, tentoraz sa ale šťastena usmiala na Levičanov. Za stavu 68:69 šesť sekúnd pred koncom zápasu zobral zodpovednosť na seba Keaton Grant, ktorý vnikol pod kôš a po ťažšom dvojtakte dokázal zabodovať.

Levice viedli v derby len dve sekundy, no na víťazstvo im to stačilo.

ONYX: Lowhorn 26, Grant 13, Štemberger 10, Marek 3, Keller (Vojtek 9, Urland 6, Štec 3). Užitočnosť: Lowhorn 31, Vojtek 14, Grant 10.
MBK: Jones 21, Bilík 11, Johnson 11, Dubovský 8, Kratochvíl 6 (Bilič 10, Mathis 2, Klár). Užitočnosť: Johnson 22, Jones 21.
R Lukáč, Lamoš a Hlinka, 1400 divákov
TH: 16/11 - 13/6, fauly: 14 - 19, trojky: 7 - 7, štvrtiny: 10:22, 17:8, 23:23, 20:16.

Hlasy trénerov:

Peter Bálint, Komárno: „Začali sme veľmi dobre, hráči asi v domnení rýchleho vedenia poľavili a domáci dokázali vyrovnať. Hra bola neskôr dobrá z oboch strán, hlavne v obranách, v závere sme urobili niekoľko chýb, ktoré nás stáli víťazstvo.

Peter Jankovič, Levice: „My sme mali veľmi zlý vstup do stretnutia, azda to bolo aj tým, že sme hrali včera. Postupne sa ale hráči do toho dostali, bojovali jeden za druhého, to sa týka všetkých, ktorí boli na palubovke. Som veľmi rád, že sa naplnili moje slová zo včerajšku, potrebovali sme takéto víťazstvo ako soľ. Komárno ukázalo solídny výkon, ale konečne sme mali šťastie aj my.“

Pozrite si fotografie zo zápasu v našej fotogalérii klinutím na tento odkaz.

zdroj: Tomáš Bačík, fotografia: Mgr. Andrej Budai