05042024sob

Onyxáci doma zdolali aj tretieho lídra slovenskej extraligy

Onyxáci doma zdolali aj tretieho lídra slovenskej extraligyLEVICE 10. novembra 2011 - Levičania zdolali na svojej palubovke v 11. kole slovenskej extraligy dňa 9.11.2011 aj tretieho lídra v tejto sezóne, výkonom ale nezopakovali triumf nad Spišskou Novou Vsou či Děčínom.

V úvode zápasu viedli hostia 3:9, o dve minúty znížil Morávek na 10:11 a do konca prvej desaťminútovky otočili priebeh zápasu na 21:19. V 12.minúte zvýšil Bernard na 23:19, potom sa však začali presadzovať hostia a postupne otočili skóre na svoju stranu. V 15.minúte viedla Prievidza 23:27, potom sa ale začali diať na palubovke nebasketbalové veci, niektoré nepresné verdikty zvýšili nervozitu v hľadisku aj na palubovke. Domáca lavička inkasovala technickú chybu, o chvíľu neskôr hosťujúci tréner dokonca dve a tak musel opustiť lavičku.

V 22.minúte to bolo už 33:45 a z Levičanmi to nevyzeralo vôbec dobre. Potom však prišiel najlepší úsek žltozelených v zápase. Naštartoval ho Keaton Grant dvojkou, pridal sa Bernard a Grant dvoma trojkami za sebou otočil vývoj zápasu v prospech Levíc. Šnúra sedemnásť bodov otočila stav zápasu na 50:45 v prospech Levíc. Levičania dobre bránili, využívali rýchle protiútoky a po tretej desaťminútovke viedli 58:54.

Posledná desaťminútovka vyzerala dlho v prospech Levičanov. Udržiavali si získaný náskok, ktorý štyri minúty pred koncom narástol zásluhou Kellera na deväť bodov 69:60. Minútu pred koncom to bolo 73:65, Levičania ale stratou lopty dovolili hosťom znížiť a Pelle následne trojkou upravil 34 sekúnd pred koncom na 75:70. Záver stretnutia Levičania vlastnými chybami zdramatizovali a po dvoch školáckych stratách lopty mala Prievidza za stavu 75:74 osemnásť sekúnd pred koncom šancu na víťazstvo. Levičania ale posledný útok ubránili a v nie peknom zápase zdolali lídra tabuľky o jeden bod.

ONYX LEVICE –  BC PRIEVIDZA 75:74 (21:19, 33:40, 58:54)

ONYX: Bernard 17, Štemberger 10, Morávek 7, Červenka 4, Koštomaj 2 (Grant 18, Keller 17, Klein 0, Seman 0, Urland 0)

BC: Godbold 25, Pelle 15, Davis 12, Phillips 11, Guede 9 (Averink 2, Pipíška 0, Vošlajer 0, Potter 0)

TH: 22/14 – 24/18. FAULY: 20 – 19, 5 faulov: 34. Morávek – 39. Davis. TCH: 17. lavička domácich – 17. tréner hostí, 17. tréner hostí. TROJKY: 5 – 8.