05022024štv

Oleg Meleščenko: Tu môže pomôcť iba kat! + fotografie a rozhovory

LEVICE 3. decembra 2012 - V Leviciach sa schyľovalo k prekvapeniu kola! V 16. kole slovenskej basketbalovej extraligy mužov sa v pondelňajšom zápase obávali domáci Levičania proti 04 AC LB Spišská Nová Ves o výsledok. Dvadsaťdva-bodový náskok domácich z polovice tretej štvrtiny sa totiž podarilo hosťom dotiahnuť a dokonca v posledných minútach zápasu aj nad Levicami viesť. Zvíťaziť sa však hosťom napokon nepodarilo a prehrali tesne o 2 body.

Astrum Levice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 92:90 (30:20, 29:23, 17:18, 16:29)

Najviac bodov: Simmons a Marchyn po 18, Nuhanovič 14 - Acker 27, D. Burke 23, Baldovský 12
TH: 25/22 - 20/15, fauly: 20 - 23, trojky: 6 - 11, rozhodovali: Brziak, Tomašovič a M. Matejčík, 1200 divákov

Pozápasové rozhovory:

Oleg Meleščenko, tréner Astrum Levice: "V druhom polčase sa stalo presne to, čo sa nám stáva na palubovkách súperov. Uspokojíme sa, keď vyhrávame o 20 bodov, no zrazu začali hráči rozmýšľať individuálne, kto spraví akú štatistiku. Tak toto tu skončilo! Budú robiť to, čo poviem! Neexistuje, že bude každý rozmýšľať o tom, čo sám dokáže. Ani obrana ani útok! Chcem sa opravedlniť všetkým fanúšikom a celým Leviciam za naše výsledky. To, čo momentálne hráme, je katastrofa! Čo sa s tým dá robiť? Tu pomôže len kat! A začneme to aj robiť, inak to nikto neakceptuje! Každý si myslí, že v Leviciach má stále miesto. Ale keď niekto nevie dôstojne reprezentovať Levice a nedokáže ukázať týmto ľudom, že chce hrať za toto mesto, nemá čo robiť na lavičke Levíc!
A či môžete očakávať nejaké zmeny? Určite áno! Len na to potrebujem čas. Zatiaľ to nechcem konkretizovať..."

s Facebookom máte z Leviceonline.sk oveľa viac. Stačí lajk a viac noviniek z Levíc a okolia príde priamo k Vám.

Milan Černický, tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves: "Určite sme sklamaní. Na to, že prvý polčas bol v réžii domácich, sme mali dve minúty pred koncom vedenie. Keby sme dali niektoré strely, myslím, žeby to skončilo inak.
Našim dnešným cieľom bolo odohrať dobrý zápas, čo sa nám aj podarilo. Mali sme zlý začiatok zápasu, kde nám súper odišiel na dvadsať bodov. Pozitívom bolo, že sme náskok stiahli a boli sme blízko víťazstva. Pre diváka to bol nesmierne atraktívny, viac útočný zápas. Na začiatku sa to zdalo byť rozhodnuté, ale našou bojovnosťou a streleckou úspešnosťou sme to dotiahli tam, kde sme to dotiahli..."

Najbližší zápas:
17. kolo, Astrum Levice - BK Prievidza, 5.12.2012 o 18:00 hod.