05052024ned

Levickí Onyxáci zhasli Iskry zo Svitu

Levickí Onyxáci zhasli Iskry zo SvituLEVICE 7. decembra - Hráči Onyx-u Levice zdolali na domácej palubovke v 19. kole slovenskej basketbalovej extraligy mužov v stredu 7. decembra 2011 Iskru Svit 81:60.

ONYX LEVICE - ISKRA SVIT 81:60 (18:20, 24:7, 13:18, 26:15)

Levičania postavili proti Svitu „českú zostavu“ aj s novými tvárami Sýkorom a Modričom. Deň pred zápasom si vykĺbil malíček na ľavej ruke David Marek, na rozohrávku sa tak presunul Keaton Grant a domáci začali vo veľkom štýle.

Po štyroch minútach to bolo 9:0 a hosťujúci tréner bral prvý oddychový čas. Ten domáci uragán zastavil. Levičania stratili dvakrát loptu a po trojke Berkisa to bolo 9:9. Dior Lowhorn bol v úvode pri streleckej chuti, hostia ale dokázali odpovedať a po prvej desaťminútovke viedli 18:20.

Domáci nepremenili úvodné tri strely v druhej štvrtine, na druhej strane zvýšil Berkis trojkou na 18:25. Hosťujúci Mascoll potom nepremenil dva trestné hody a domáci pridali na obrátkach. Po dvoch bodoch Bernarda, trafil aj Štemberger a tiež Hallett za tri body, čo posunulo žltozelených  opäť do vedenia. Na rozohrávke sa chytil Andrej Červenka, rozstrieľal sa Štemberger a zrazu boli Levičanov plné ihrisko. Domáci výborne bránili, vyrážali do rýchlych brejkov, presne zakončovali a do prestávky narástol ich náskok na pätnásť bodov (42:27).

V úvode druhého polčasu pridal päť bodov Hallett po pekných akciách domáceho tímu, čo znamenalo dvadsaťbodové vedenie Levíc 47:27. Výborný Berkis, ktorý premenil úvodných päť trojbodových pokusov však držal hostí v hre. V 25.minúte znížil na 47:39, Sýkora ale odpovedal trojkou a domáci tím si udržiaval desaťbodový náskok. Ten vydržal Levičanom až do konca tretej desaťminútovky po ktorej viedli 55:45. Onyx už v poslednej desaťminútovke nedal šancu hosťom pomýšľať na obrat v stretnutí. Strelecky disponovaný Siniša Štemberger viedol žltozelených za víťazstvom, hostia nemohli stačiť tempu nabitého kádra Levíc. Žlto-zelení splnili úlohu favorita a zvíťazili nad Svitom 81:60

ONYX: Lowhorn 12, Grant 11, Sýkora 9, Hallett 9, Štec 1 (Štemberger 22, Bernard 6, Červenka 6, Klein 3, Morávek 2, Modrič 0)
ISKRA: Berkis 16, Mascoll 13, Polakovič 11
TH: 13/9 - 9/4, fauly: 18 - 16, trojky: 12 - 8,
rozhodovali: Ženiš, Hančík a Szibilla,
1300 divákov

Pripravili sme pre Vás fotografie zo zápasu, všetky nájdete v našej fotogalérii kliknutím na tento link.