05052024ned

Levickí basketbalisti s prehrami

ONYX Levice - ŠKP B. BystricaLEVICE 3. decembra 2011 - Levickí Onyxáci si nedokázali na domácej palubovke poradiť s basketbalistami ŠKP Banská Bystrica v 18. kole slovenskej extraligy v sobotu 3. decembra 2011, ktorým podľahli o jediný bod 84:85.

ONYX LEVICE - ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 84:85 (23:21, 20:19, 18:25, 23:20)

Vyrovnaný zápas načal dvoma bodmi a následnou trojkou hosťujúci Marchyn, Lutovský s Kellerom potom znížili na 4:7. V 5. min. našiel Stojanov pod košom Kellera, ktorý pridal dva body s faulom a vyrovnal na 10:10. Levičania boli v laufe, zlepšili obranu a po Urlandovej trojke zo 7. min. (15:13) si brali hostia prvý time-out.

Rišo Urland po ňom pridal ďalšie dve trojky, v banskobystrickom drese kontroval Grznár, ktorý pred koncom štvrtiny znížil na 23:21.

Zverenci Petra Jankoviča pokračovali v solídnom výkone, problémy im robil len Grznár s Hovaňákom. V žlto-zelenom drese sa presadzoval Lutovský a po jeho dvoch bodoch z 8. min. (38:32) si tréner hostí M. Grznár bral opäť oddychový čas. Stojanov pridal pred polčasom trojku (41:36), na ktorú ešte stihol odpovedať Dorazil.

V tretej perióde sa hral vyrovnaný basketbal, Levice mali stále problém s doskokom a s rýchlym Grznárom. Na domácej strane sa presadzoval znovu Lutovský, bodoval aj Urland. V 8. min. vyrovnal Grznár na 59:59, pred poslednou časťou hry svietilo na tabuli 61:65 a črtala sa dráma.
Tá nakoniec aj prišla. Žlto-zelení zo začiatku ťahali za kratší koniec, po Marchynovej trojke prehrávali 67:74, Keller ale v 5. min. znížil na 72:75 a Lutovský so Semanom otočili na 76:75. Po Ilavského trojke z 8. min. vyhrávala Jankovičova družina 81:78, minútu a pätnásť sekúnd pred koncom zápasu ale Piták dvoma tresntými hodmi poslal opäť B. Bystricu do vedenia (83:85). Jankovič bral time-out, ale v útoku odpískali rozhodcovia Halletovi kroky. Vyrovnať mohol 22 sekúnd pred koncom Rišo Urland, premenil však len jeden trestný hod. Posledný útok Levice nezakončili.

ONYX Levice - ŠKP B. Bystrica

ONYX: Lutovský 25, Ilavský 14, Urland 12, Stojanov 8, Keller 8 (Seman 9, Hallet 6, Bukovič 2, Ravasz). Užitočnosť: Lutovský 29, Ilavský 13, Urland 13, Seman 10.
ŠKP: Grznár 28, Hovaňák 18, Dorazil 14, Marchyn 11, Kitts 4 (Piták 6, Koczkás 2, Matejčík 2). Užitočnosť: Grznár 39, Dorazil 26, Marchyn 12.
Rozhodcovia: Pipíška, Fuska a Bugár, 1300 divákov
TH: 23/18 - 32/20, fauly: 27 - 19, trojky: 10 – 7, štvrtiny: 23:21, 20:19, 18:25, 23:20.

Viac fotografií z tohoto zápasu nájdete v našej fotogalérii.

Astrumáci podľahli pražanom až po dvojnásobnom predĺžení

PRAHA 3. decembra 2011 - Astrumáci podľahli na palubovke USK Praha v 16. kole českej Mattoni NBL 3. decembra 2011 až po dvojnásobnom predĺžení 81:85.

USK PRAHA - ASTRUM LEVICE 85:81 pp (20:14, 21:15, 10:19, 18:21, 16:12)

USK: Sedmák 28, Hruban 23, Sotnár 13, Slavík 7, Votroubek 6, Soukup 4, Vocetka 2.
ASTRUM: Grant 36 (12 dosk.), Lowhorn 14, Morávek 11, Štemberger 9, Sýkora 5, Marek 3, Klein 3, Červenka 2.
TH: 22/17 – 16:12, fauly: 20:22, trojky: 4:7, doskoky: 44:40.

zdroj: Tomáš Bačík, foto: ms