05042024sob

Basketbalistom sa nedarí, doma podľahli Handlovej

ONYX Levice - MBK HandlováLEVICE 17. novembra 2011 - Levickí basketbalisti sú v kríze. Proti baníkom vyhrávali, druhý polčas ale nezvládli a do šatne odchádzali so sklonenými hlavami.

Onyx Levice – MBK Handlová 85:97 (58:47). Zverenci Františka Róna v prvej štvrtine len doťahovali náskok hostí. V 4. min. bolo po Golianovej trojke 5:11, v 6. min sa na palubovku dostal nový hráč v žlto-zelenom drese Marek David a Hampton dvoma trestnými hodmi upravil na 12:19. V závere štvrtiny padli trojky Štembergerovi, Červenkovi, ale na opačnej strane mierili presne Madaj s Jonesom.

Druhú periódu zahrali Levičania dobre. Jones ešte šokujúcou trojkou z diaľky od dosky zvýšil vedenie baníkov na 29:35, potom ale prišli chvíle žlto-zelených. Morávek dal trojku, zabodoval Bernard so Štembergerom a razom bolo 36:35. Hostia brali oddychový čas, ale Bernard šiestimi bodmi v rade zvýšil vedenie Levíc na 42:35. Hosťujúci Mrviš ešte korigoval na 49:47, potom ale Bernard zabodoval s faulom nekompromisne cez Goliana a po Angličanových ďalších bodoch bolo 56:47.

Komfortný 11-bodový náskok levickí basketbalisti stratili behom prvých štyroch minút v treťom dejstve. Vojtek ešte v 6. min. zvýšil na 64:58, ale Jones po zisku a dvoch bodoch minútu pred koncom otočil na 69:71. Štemberger pred klaksónom premenil dva trestné hody a tak Levice pred poslednou časťou hry vyhrávali 72:70.

Na jej začiatku Bernard zvýšil na 74:70, Hampton trojkou redukoval a štyri a pol minúty pred koncom zápasu prehrávali Levice 79:81. Levice robili naďalej chyby v útoku, nedokázali sa presadiť ani spoza oblúka, zatiaľ čo baníci áno. Tí si už vedenie ustrážili a nakoniec v Leviciach vyhrali o trinásť bodov.

ONYX Levice - MBK HandlováONYX: Bernard 23, Štemberger 22, Vojtek 13, Klein 6, Koštomaj 3 (Morávek 9, Červenka 7, Keller 2, David, Urland). Užitočnosť: Štemberger 32, Bernard 24, Vojtek 16.

MBK: Jones 33, Hampton 27, Madaj 15, Golian 9, Mrviš 8 (Haviar 5, Jány). Užitočnosť: Jones 35, Hamton 30, Madaj 18, Golian 15.

• TH: 17/12 - 28/27, fauly: 20 - 19, trojky: 7 - 12, štvrtiny: 26:32, 32:15, 14:23, 13:27, rozhodovali Pipíška, Šramko a Turčin, 1500 divákov.

Vyjadrenie kapitána Richarda Kleina a generálneho manažéra Ľuboša Pohánku k aktuálnej situácii v klube nájdete v článku s názvom "Hráme zle, ale na chvostoch tabuľky byť nechcem, vraví Ľuboš Pohánka".

Pozrite si fotografie od Patrika Štrbu zo zápasu Onyx - MBK v našej fotogalérii.