05032024pia

Astrumáci si vychutnali Turov zo Svitáv + fotografie a rozhovory

LEVICE 18. marca 2013 – Keďže sa Levičania rozlúčili so slovenskou Extraligou víťazstvom proti Nitre, môžu sa sústreďovať už len na českú „Mattonku“. Tých čaká už len posledných 6 zápasov. Dnes to bola hra o udržanie si 2-bodového náskoku pred USK Praha a preto bol dnešný zápas 9. kola nadstavbovej skupiny A2 v najvyššej českej mužskej súťaži Mattoni NBL 2012/2013 proti Svitavám veľmi dôležitý. So Svitavami majú levickí basketbalisti priaznivú bilanciu 2:1, preto ju chceli dnes aj potvrdiť víťazstvom, čo sa im napokon aj podarilo a to pomerne hladko.

Svitavy na čele so skúseným trénerom Lubomírom Rúžičkom a levickým odchovancom Martinom Sýkorom dnes Leviciam odolávali do polčasu, no po polčase Levice zlepšili obranu a to aj rozhodlo o víťazstve domácich.

Astrum Levice - Qanto Tuři Svitavy 93:74 (21:13, 19:24, 31:16, 22:21)

Najviac bodov: Fields 31, Grznár 21, Nuhanovič 13 - Deloach 16, Jelínek 11, Mróz a P. Miloš po 10
TH: 25/15 - 27/23, fauly: 24 - 21, trojky: 4 - 7, rozhodovali: Dolinek, Večeřa a Holubek, 1100 divákov

Pozápasové rozhovory:

Lubomír RŮŽIČKA, tréner Tuři Svitavy: „Musím uznať, že v druhom polčase boli Levice jednoznačne lepšie. Prehrali nás najmä dobrou obranou, v druhom polčase sme sa s tým nedokázali vysporiadať, mali sme mnoho zbytočných strát a to domáci využívali rýchlym prechodom do protiútoku. Blahoprajem domácim za zaslúžené víťazstvo. Do Levíc sme prišli bojovať o dobrý výsledok, neprišli sme sem len odohrať zápas. Prišli sme sem vyhrať, tak ako ideme do každého zápasu. Bohužiaľ pre nás sa ukázalo, že Levice majú kvalitné mužstvo, resp. majú kvalitných cudzincov, ktorí ich držia nad vodou. Trochu ma ako bývalého reprezentačného trénera mrzí,  že Slováci hrajú poslednú minútu a pól. Nad tým by sa mal niekto zamyslieť, ale to už treba nechať na niekoho iného...“

Martin Sýkora, hráč Tuři Svitavy: „Nie je čo hodnodiť z dnešného zápasu, vysoko sme prehrali. Hodnotí sa to veľmi ťažko. Dnes som odohral zrejme prvý zápas proti môjmu bývalému mužstvu, hralo sa mi veľmi ťažko. Bolo to pre mňa dnes o to ťažšie, že som hral proti klubu, v ktorom som vyrastal. Mám pocit, že som takto proti Leviciam, proti týmu, ktorý ma vlastne vychoval, ešte ani nehral. Bolo to asi prvý krát v mojom živote a bolo to veľmi ťažké. Čo sa týka mojej budúcnosti vo Svitavách, neviem ako to bude. Máme do konca sezóny dohodu a potom uvidíme, čo bude ďalej.“

RM - TECH - bazény na mieru, prekrytia, stavby, servis

Oleg Meleščenko, tréner Astrum Levice: „My sme dnes dosiahli to, čo sme chceli – víťazstvo. Na tento zápas sme sa dôkladne pripravovali, pretože bol pre nás veľmi dôležitý, keďže sme v Opave prehrali a tieto body nám možno na konci budú chýbať. V každom zápase v tejto nadstavbe ide ako o život. Teraz bude pre nás dôležité získať čo najviac bodov na troch nasledujúcich vonkajších zápasoch. Dnešný zápas bol ťažký, veď prvé dve štvrtiny to bolo vyrovnané. Problém máme v tom, že v týchto častiach hry nevieme kontrolovať sami seba. Keď vedieme o 9 bodov, následne spravíme niečo zle a zrazu vedieme už len o 2 body. V tretej štvrtine sme ukázali peknú obranu a súpera sme zlomili. Svitavy sú veľmi dobrý súper a ja verím, že ešte prekvapia vo viacerých zápasoch.“

Richard Grznár, hráč Astrum Levice: „Po našich zápasoch proti Opave a proti Prievidzi, v ktorých sme nepodali príliš dobré výkony. Dnešný zápas bol pre nás veľmi podstatný, najmä aby sme sa chytili a rozohrali. Aj tabuľkovo sme museli vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Touto výhrou o čo najväčší rozdiel sme nadobudli lepší pocit v hre, hlavne pred „tripom“ troch vonkajších zápasov, ktoré nás čakajú. Myslím, že nám to dnes vyšlo. Musíme sa teraz sústrediť na stredu, keď hráme v Chomutove, následne v Ústí a potom v Prahe. Z týchto zápasov musíme vzťažiť čo najviac víťazstiev. Dnes sa mi hralo celkom dobre, nemyslel som veľmi na body, skôr viac pomôcť tímu v obrane, ale aj v útoku. Máme široký káder, niekedy to potiahnu iní hráči, ďalší zápas zas iní hráči. Dnes to padalo mne a Brandonovi, v budúcom zápase to bude niekto iný. Vždy však ide o víťazstvo a som rád, že sme vyhrali.“

Najbližší zápas:
10. kolo, A2 nadstavba, Levharti Chomutov - Astrum Levice, 20.3.2013 o 18:00 hod.