05052024ned

Astrum uspel v Plzni, Onyx prehral vo Svite

Astrum uspel v Plzni, Onyx prehral vo SviteLOKO INTERCONEX PLZEŇ – ASTRUM LEVICE 85:89 (17:28, 29:53, 51:70)

LOKO: Tóth 25, Kozlík 13, Frána 9, Norwa 8, Pecka 8, Šmíd 8, Kovanda 7, Říha 5, Kubizňák 2

ASTRUM:  Grant 20, Vojtek 17, Sanchez 11, Klein 10, Lowhorn 8, Modrić 8, Sýkora 6, Morávek 4, Štemberger 3, Marek 2.

Streľba za 3 body: 13/5 - 16/8. Streľba za 2 body: 53/29 - 45/22. TH: 20/12 - 31/21.

Divákov: 200

Rozhodovali: Macela, Hošek, Milata.

Levičania v stretnutí ani raz neprehrávali, napriek tomu predviedli v komornej atmosfére plzeňskej športovej haly, ako sa dá takmer stratiť skvelo rozohraný zápas.

V prvom polčase boli žlto-zelení pánmi na palubovke. Rýchlo sa dostali do vedenia a kontrolovali priebeh prvého polčasu. Po prvej desaťminútovke viedol  Astrum 17:28 a vo svojom výbornom výkone pokračoval aj v druhej desaťminútovke. Už v prvom polčase sa do hry zapojili všetci desiati hráči Astrumu a všetci aj dokázali bodovať. V 16.minúte po koši Jara Morávka viedli hostia už 23:44. Domáci tím sa trápil v koncovke a ešte viac v obrane,  po polčase prehrával vysoko 29:53.

Začiatok druhého polčasu nenaznačoval, že by sa vo vývoji zápasu malo udiať niečo dramatické. Levičania stále dominovali na palubovke a po trojke Granta v 26.minúte viedli dvadsaťšesťbodovým náskokom 39:65. Hostia však potom až príliš poľavili v koncentrácii a domáci vďaka úspešnej koncovke do konca tretej štvrtiny znížili na 51:70. To ale nebolo ani zďaleka všetko. Domáci tím ožil. V útoku sa chytil Tóth a Kozlík a domáci začali bod po bode sťahovať z vysokého náskoku zeleno-žltých. Levičania robili až školácke chyby, nepremenili niekoľko tutoviek spod koša a to sa im napriek zdanlivo vysokému vedeniu mohlo vypomstiť. V 34.minúte to bolo už len o deväť bodov 65:74. Tri minúty pred koncom bol stav 70:78, domáci však dvojkou a trojkou znížili minútu a pol pred koncom na 75:78! V závere tak mohli žlto-zelení trestuhodne stratiť tento zápas, pevné nervy Erica Sancheza, ktorý premenil v poslednej minúte všetkých šesť trestných hodov však udržali Levičanov vo vedení a hostia nakoniec s odretými ušami doviedli parádne rozohraný zápas do víťazného konca.