05062024pon

Astrum Levice zdolal lídra tabuľky Nitru a dotiahol sa na neho + fotografie

LEVICE 5. novembra 2012 - V pondelňajšej dohrávke 9. kola slovenskej najvyššej basketbalovej súťaže mužov medzi mužstvami Astrum Levice a EDYMAX SPU Nitra sa do tretej štvrtiny hral veľmi vyrovnaný zápas, ktorý sa rozhodol až v poslednej štvrtine. Práve v tej poslednej Nitrania poľavili a domáci Levičania to dokonale využili a ušli svojmu súperovi na vyše 10-bodový rozdiel. Nakoniec svoj náskok domáci ustrážili a tak sa svojim víťazstvom dotiahli na lídra tabuľky, ktorým je práve Nitra.

Astrum Levice - EDYMAX SPU Nitra 81:66 (25:22, 20:18, 16:14, 20:12)

Najviac bodov: Kyles 22, Gottselig 13, Pane 12 - McClain 17, Geiger 15, Cadot 12
TH: 17/13 - 15/11, fauly: 20 - 19, trojky: 8 - 5, rozhodovali: Gabara, Ženiš a Fúska, 1500 divákov

Hlasy po zápase:
Jopo Vojtek, hráč Astrum Levice: "Bol to veľmi ťažký zápas, v prvom polčase sme dali my viac bodov, v tom druhom sme začali viac brániť. Rozhodla aj naša lavička, mali sme väčšiu rotáciu a súper troška strácal silu.
Čo sa týka toho, že sa nám vonku nedarí, myslím si, že raz to musí prísť a prelomíme tú smolu. Myslím si, že aj v Kolíne sme odohrali celkom dobrý zápas a taktiež aj ďalšie vonkajšie zápasy boli celkom dobré. Len škoda tých koncoviek. Verím, že sa to zlomí. V tých vonkajších zápasoch je najhoršie to, že vždy začneme zápas slabšie, nechávame si súpera utiecť na 10, 12, či 15 bodov, potom sa to ťažko dobieha. Stojí nás to veľa síl.
Dnes to bol však kolektívny výkon, každý z nás podal dobrý kus práce. Porazili sme ich tímovo."

Peter Seman, hráč EDYMAX SPU Nitra: "Pred koncom minulej sezóny som nepovedal, že končím kariéru. Ozvala sa mi Nitra, že potrebujú pomôcť nielen ako od hráča, ale aj s tímom, tak som privolil. Presne toto je vec, čo by som chcel robiť po ukončení mojej basketbalovej kariéry. Chcel by som robiť trénera, buď individuálneho alebo kondičného, uvidíme. Myslím si, že dnes bola veľmi dobrá atmosféra, Levice a Nitra, to je vždy dobrý zápas.
Nemyslím si, že je nejaký rozdiel hrať v Leviciach a hrať v Nitre. Bolo by to iné, keby sa hrala iná súťaž, ale tá je tiež tá istá. Myslím si, že podmienky sú skoro tie isté. Každý tréner má však inú taktiku. Hra Nitry mi celkom vyhovuje. Hlavný problém je v tom, že máme celkom nový káder. Len teraz sa vžívame do nového systému a myslím si, že nám to bude ešte trošku trvať, kým sa na to adaptujeme a spoznáme jeden druhého."

Najbližší zápas slovenskej extraligy:
10. kolo, Astrum Levice - ŠKP Banská Bystrica, 12.11.2012, 18:00 hod.