04172024str

Žiaci Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul sú najlepšími športovcami v okrese

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Žiaci Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul sú najlepšími športovcami v okreseLEVICE 20. januára 2012 – Dobré a zohrané žiacke kolektívy sa stávajú rodiskom talentov i na športovom poli. Žiaci KSŠ-ZŠ a MŠ sv. Vincenta de Paul sa stali najlepšími športovcami v okrese a v porovnaní so školami v Nitrianskom kraji ich len s tesným náskokom predbehlo Športové gymnázium v Nitre. Vedenie školy vie, že športové úspechy vedia nadchnúť žiakov aj pre učenie. Pretože ak sú úspešní v športe, cítia sa vynikajúco a sú v pohode, vytvoria nerozbitný kolektív a svoju víťaznú formu pretavia i do učenia.

Krajský školský úrad každoročne hodnotí športové súťaže škôl v celom kraji. V tomto hodnotení obsadila Katolícka spojená škola sv. Vincenta de Paul v školskom roku 2010/2011 prvé miesto v okrese Levice so ziskom 415 bodov. Toto prvenstvo si žiaci tejto školy držia už dva roky za sebou.
V rovnakom hodnotení športových súťaží v školskom roku 2010/2011, no na úrovni celého Nitrianskeho kraja, predbehlo Katolícku spojenú školu sv. Vincenta de Paul len Športové gymnázium v Nitre, ktorého študenti získali len o 7 bodov viac.

Žiaci Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul sú najlepšími športovcami v okrese Žiaci Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul sú najlepšími športovcami v okrese

Na týchto športových úspechoch sa veľkou mierou podieľajú zanietení telocvikári a vedenie školy. Tí sa snažia vytvárať vhodné podmienky pre športový rast svojich zverencov. Žiaci využívajú priestory zrekonštruovanej telocvične a šatní, koncom minulého roka sa škole podarilo získať i príspevok na kúpu florbalového ihriska a výstroje.

KSŠ-ZŠ a MŠ sv. Vincenta de Paul má teda príležitosť stať sa lídrom v tomto športe v našom regióne. „Zakladáme si na tom, aby boli deti pohybovo zdatné. Aby deti tretieho tisícročia nesedeli len doma za počítačom. Ku koncu roka 2011 sme získali grant Euro k Euru – zamestnanecký projekt Slovenskej sporiteľne a s podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja sme zakúpili florbalové ihrisko. Sme jediná škola v kraji, ktorá podobným ihriskom disponuje. Popri športoch, ktorým sa venujeme už niekoľko rokov, sa začíname intenzívnejšie venovať aj florbalu. Týmto nám vznikli podmienky na organizáciu florbalových turnajov na krajskej i celoslovenskej úrovni,“ hovorí riaditeľ školy Mgr. Miloš Harmady.

Ľudová múdrosť hovorí, v zdravom tele zdravý duch. A tak žiaci KSŠ-ZŠ a MŠ sv. Vincenta de Paul dosahujú výborné výsledky a výrazné úspechy i v predmetových olympiádach a súťažiach. „Deti, ktoré dosahujú výrazné úspechy v športe, patria medzi našich najlepších žiakov a majú výborné vyučovacie výsledky. Pripisujeme to na vrub dobrej organizácie športových tréningov, motiváciu, odbornosť a profesionalitu našich kvalifikovaných trénerov,“ tvrdí riaditeľ školy.
Najmarkantnejšie sa na športových úspechoch školy podieľajú dievčatá zo športovej 7.D triedy. Ich triednou učiteľkou je Mgr. Viera Kováčiková, bývalá reprezentantka Slovenskej republiky v basketbale. „Dievčenský basketbal sa hrá na vyššej úrovni v celom okolí len na našej škole. Venujeme sa mu od 4. ročníka počas hodín telesnej výchovy a neskôr aj v záujmovom športovom krúžku,“ hovorí učiteľka telesnej výchovy Mgr. Kováčiková, medzi ktorej zverenkyne patrí i vlastná dcéra. No jej mladé basketbalistky sú úspešné aj v iných športoch. Ak má mládež dobrú kondičnú prípravu, môže sa presadiť aj v ostatných športových odvetviach. „Tým, že sa deťom venujeme po športovej stránke už od útleho detstva, rozvíja sa u nich všeobecná príprava a tým pádom sa vedia zapojiť aj do iných športov,“ odôvodňuje nadanie svojich žiakov triedna učiteľka.

Žiaci Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul sú najlepšími športovcami v okrese Žiaci Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul sú najlepšími športovcami v okrese

Na škole sa však venujú i iným športom, ako sú tenis, futbal, bedminton, florbal, atletika, či dokonca horolezectvo. V pláne majú aj výstavbu umelej horolezeckej steny. Žiakom na prvom stupni sa už od prvej triedy venuje skúsený telocvikár, nie ich triedna učiteľka. Takto hľadajú talenty už od útleho veku a s deťmi pracujú odborne. Začínajú s gymnastikou. Základom je pohybová zdatnosť a obratnosť, tým sa zvyšujú ich šance uspieť v jednom zo športov. Športové triedy na tejto škole sú zmiešané a majú posilnené vyučovanie telesnej výchovy. Tréningy sa uskutočňujú v rámci školského strediska záujmovej činnosti formou voľnočasových aktivít.

Túto školu navštevuje aj majster Slovenska v cezpoľnom behu Tadeáš Fazekaš, člen tímu triatlonového ŠK Atóm Levice, no žiakom sa darí najmä v tímových športoch ako florbal, basketbal, futbal. „Naše dievčatá sú veľmi úspešné najmä vo florbale, v kategórií starších žiačok sa stali majsterkami kraja a už druhý krát sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska. Zúčastňujeme sa aj Orion florbal cupu, kde dosahujú naši zverenci pekné úspechy,“ dopĺňa zbierku úspechov učiteľ telesnej výchovy Mgr. Tomáš Krištof.


Škola má vlastné športové kluby: stolnotenisový Slovenský orol, futbalový KŠK Juventus a dievčenský Basketbalový klub.

Z najlepších výsledkov KSŠ-ZŠ a MŠ sv. Vincenta de Paul vyberáme:
- 18 titulov Majster okresu Levice;
- 5 titulov Majster Nitrianskeho kraja;
- 1 titul Majster Slovenska.

Víťazná škola:
- Mestská športová olympiáda 2011;
- Beh primátora mesta Levice;
- 3. miesto v Kinderiáde / NR kraj /.

Žiaci Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul sú najlepšími športovcami v okrese Žiaci Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul sú najlepšími športovcami v okrese

Venujú sa i deťom v predškolskom veku

Medzi organizačné zložky školy KSŠ-ZŠ a MŠ sv. Vincenta de Paul patrí i materská škôlka. Vedenie školy ale organizuje originálne a zábavné dopoludnia i pre ostatných levických škôlkarov. Na pozvanie k nim prišli deti z materskej škôlky na Dopravnej ulici. „Naše pani učiteľky a vychovávateľky sa im budú niekoľko hodín venovať, budú mať spolu tvorivé dielne. Pred nimi boli u nás na návšteve deti z materskej škôlky na Vojenskej ulici, Konopnej aj Pereckej. Prídu do našej telocvične, kde si môžu zahrať tenis, basketbal, alebo súťažiť v rôznych disciplínach. Počas ich pobytu v našej škole sa im venujú aj naši telocvikári. Snažia sa im ukázať dôležitosť športu a pohybovej prípravy,“ predstavuje program venovaný tým najmladším zástupkyňa školy PaedDr. Mária Farkašová. „Detičky pozývame do priestorov školskej družiny, kde pre nich vždy pripravíme zaujímavý program – tvorivé dielne, alebo im naši žiaci zahrajú divadielko,“ dopĺňa.

Pozrite si všetky naše fotografie z Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul v našej fotogalérií, alebo kliknite na tento odkaz.

zdroj a foto: ms

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre