02232020ned

Levická kinosála prechádza rekonštrukciou, bude z nej multifunkčný priestor

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 26. júla 2012 - Počas mesiacov júl-august 2012 sa v Centre kultúry v Leviciach dejú zmeny väčších rozmerov. Kinosála kina Junior sa totiž rekonštruuje a tento priestor sa zmení na priestor multifunkčného charakteru. V novom priestore sa následne bude môcť premietať, realizovať divadelné predstavenia ako i ďalšie podujatia. Porozprávali sme sa s riaditeľkou MsKS Levice Bc. Bertou Jasečkovou práve o pripravovaných zmenách.

Levická kinosála prechádza rekonštrukciou, bude z nej multifunkčný priestor

Už dlhšie sa avizovala rekonštrukcia kinosály na multifunkčný priestor. „V mesiacoch Júl-August 2012 sa bude prerábať kinosála na viacúčelový priestor, aby sa v ňom okrem premietania filmov dali realizovať aj iné podujatia. Jedná sa o divadelné hry a rôzne iné spoločenské podujatia. Rátame však aj s tým, že sa v nej aj po rekonštrukcií budú dať aj naďalej premietať filmy. Či už to bude nová 2D technológia, alebo staré 35mm filmy, tie stroje nemienime zlikvidovať. Určite by sme ich zakonzervovali a zachovali. Premietacie plátno sa však určite zachová,“ predstavila projekt a ambície riaditeľka MsKS Levice.

Bude nutné rozširovať pódium, prípadne zrealizovať nové priestory pre účinkujúcich? „Pódium sa rozširovať bude, nebude však také veľké, ako bolo v DK Družba. To sa v tomto priestore docieliť nedá. Divadelná scéna tu bude mať dva divadelné ťahy a oponu, všetko, čo by divadlo malo mať. V rámci rekonštrukcie sa ráta aj so zrealizovaním zázemia pre hercov, šatne pre hercov budú prispôsobené podmienkam, aké máme. Druhé podlažie je prepojené s kinosálou a za premietacím plátnom je vstup do týchto priestorov, kde tieto šatne vieme pre hercov zrealizovať. Nie je to síce v jednej úrovni, je to v medziposchodí, ale tých pár schodov, myslím si, že zvládne každí,“ pokračuje Bc. Berta Jasečková.

Zmení sa nejako počet sedadiel? „Budeme sa snažiť nemeniť kapacitu, aj keď prvý rad sedadiel bude nutné odstrániť kvôli zväčšeniu pódia. Máme to však premyslené a jeden rad sedadiel pridáme do hornej časti sály, kde je priestor pre cca 25 miest. Kapacita sály by však mala zostať v celkovom počte 402 miest. Vzhľad sály sa však určite zmení, keďže to bude divadelná scéna a až za ňou bude plátno. Ak sa teda bude chcieť premietať, opony sa budú musieť odtiahnuť. Čo sa však týka sedadiel, tie zostanú také, aké sú v súčasnosti. Bohužiaľ, na zmenu sedadiel nám nezostávajú finančné prostriedky. Možno si niekto povie, že v súčasnosti sála a sedadlá vyzerajú socialisticky, ale akusticky a technicky je to prevedené vo veľmi dobrom stave. Na to, ako vyzerá, stále spĺňa podmienky dnešnej doby,“ vysvetlila riaditeľka MsKS Levice.

Práce na rekonštrukcií sa začali 1. júla 2012 a ukončia sa 31. augusta 2012, ako je ukotvené v zmluve. Počas tohto obdobia sú divadelné prázdniny, takisto má prázdniny aj filmový klub Otáznik. Schválený rozpočet na rekonštrukciu kinosály je 30.000 EUR a na úpravu šatní pre účinkujúcich 10.000 EUR.

Pozrite si aj videoreportáž nášho partnera Levickej televíznej spoločnosti, s.r.o. z rekonštrukcie kinosály Junior:

zdroj a fotografia: www.leviceonline.sk, video: Levická televízna spoločnosť, s.r.o.

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre