01292020str

Zanedbaná križovatka na okraji mesta

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 23. októbra 2012 - Naše mesto Levice sa čoraz viac rozrastá. Vyrástli tu supermarkety, obchodné a nákupné centrá. Niektoré sa stavajú, niektoré sa plánujú. Mesto zapĺňajú autá návštevníkov z čoraz širšieho okolia. Plnia sa parkoviská, zhusťuje sa premávka...a vznikajú, resp. objavujú sa s tým spojené problémy.

Nechcem písať o nedostatku parkovacích miest v centre či na sídliskách. Aj na rozbité cesty plné dier sa dá zvyknúť (Hoci mám pocit, že cesty sa opravujú tam, kde to až tak veľmi nie je potrebné.) Ale to, čo sa mi nepáči najviac, je chýbajúce alebo zdemolované dopravné značenie.

Zanedbaná križovatka na okraji mesta

Konkrétne chcem písať o veľkej a značne frekventovanej križovatke, kde sa ulica Koháryho križuje s výpadovkou – obchvatom mesta. Polovica križovatky je absolútne bez označenia. O prechodoch pre chodcov sa môžeme len dohadovať, kde sú. Najhoršie je to s ostrovčekmi, ktoré sú rozbité a kde absolútne chýba značenie smeru jazdy. Tak isto niet stopy po šípkach, ktoré označujú pruhy pre odbáčanie a tie pre smer jazdy rovno. Mnoho krát som svedkom toho, ako šofér prejde do protismeru, alebo sa postaví na odbáčací pruh a potom prejde križovatku rovno. A podobné situácie sú tu na dennom poriadku.

Zanedbaná križovatka na okraji mesta

Niekto si možno ešte pamätá, že táto križovatka bola kedysi svetelná. Kedysi, keď nejazdilo toľko áut a mesto bolo menšie. Teraz tu máme hneď za križovatkou veľký obchodný dom (ktorý má vlastnú svetelnú križovatku), kúsok na druhý smer nákupne centrá, ďalším smerom je nemocnica, výjazdy z mesta, záhradné centrum... Ano, je to okraj mesta, možno pre niekoho nezaujímavý, ale tak ako sa tu premelie kopec áut, kamiónov, nejedna sanitka, tak isto sa tu pohybujú čoraz viac aj chodci a cyklisti.

Zanedbaná križovatka na okraji mesta

Stala sa tu už nejedna nehoda a predsa križovatka vyzerá tak, ako vyzerá a je úplne zanedbaná. A o otvorených kanáloch bez poklopov asi už nemá ani zmysel hovoriť. Myslím, že mesto by mohlo takéto veci naprávať. Skôr, než sa stane nehoda pri ktorej niekto zomrie.

s Facebookom máte z Leviceonline.sk oveľa viac. Stačí lajk a viac noviniek z Levíc a okolia príde priamo k Vám.

Zanedbaná križovatka na okraji mesta

Zanedbaná križovatka na okraji mesta

Zanedbaná križovatka na okraji mesta

Zanedbaná križovatka na okraji mesta

zdroj a fotografie: M.K.


Máte aj Vy podobné skúsenosti z mesta Levice a okolia a chceli by ste o tom dať vedieť aj ostatným? Portál Leviceonline.sk Vám dáva priestor prezentovať Vaše postrehy, skúsenosti, pripomienky a upozorniť tak na dané problémy v našom meste a okolí.

Posielajte nám ich na našu známu e-mailovú adresu info(zavináč)leviceonline.sk, prípadne nás o Vašich tipoch môžete kontaktovať aj telefonicky na 0903 671 087.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre