10142019pon

V Kalinčiakove sa žije!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

KALINČIAKOVO 10. februára 2013 - Obyvatelia najväčšej levickej mestskej časti Kalinčiakovo majú veľa možností stretnúť sa na rôznych akciách, organizovaných Komisiou mestskej časti. Obzvlášť v posledných dvoch mesiacoch to bol doslova maratón akcií!
V dňoch 7. a 8. decembra 2012 sa na námestí konali už po tretí krát Vianočné trhy so špecialitami domácej zabíjačky. Čerstvé klobásky, jaternice, kapustnica, pečené mäso, či iné špeciality rozvoniavali, nik im nedokázal odolať. Samozrejme nechýbali ani "tekuté špeciality".

V Kalinčiakove sa žije!

Karta Levičana už viac ako 100 zliav v Leviciach a okolí – www.vyhodykariet.sk.

 

V druhý deň Vianočných trhov 8.2.2012 sa pri stromčeku na námestí stretli detičky, aby spolu privítali Mikuláša s čertom. Veľkú radosť urobil deťom aj dopravný prostriedok Mikuláša - prišiel na voze s koňom. Všetci spolu rozsvietili stromček na námestí a presunuli sa do kaštieľa. Tam sa Mikuláš, čert i deti vyhrali, vyzabávali! Očká sa im ešte viac rozžiarili, keď dostali svoje balíčky plné dobrôt.

Stačí lajk a získate informácie o každej zľave Karty Levičana na Facebook http://www.facebook.com/kartalevicana

 

V Kalinčiakove sa žije!O týždeň neskôr - 16.12.2012 sa v kaštieli stretli dôchodcovia. Vianočné posedenie im spríjemnili svojím programom deti z Materskej škôlky v Kalinčiakove, ale aj školáci z Kalinčiakova, ktorí študujú na rôznych levických školách, ktorí sa po večeroch stretávali, aby si aj oni nacvičili pre dôchodcov svoj program. Program sa im vydaril, vygradoval vystúpením tanečného štúdia a spoločným obedom.

Silvester sa pravidelne v Kalinčiakove oslavuje aj spoločným ohňostrojom na námestí a aj neskôr na uliciach. Je krásne zavinšovať si aj so susedmi!

Dňa 26. januára 2013 sa v kaštieli v Kalinčiakove konal už 14. ročník Fašiangového plesu. Do tanca hrala skupina Remix. Aj tento rok bola na plese bohatá tombola, nevyhrať nič sa takmer nedalo. Keďže nálada na plese bola od prvého kola výborná, ples trval až do skorého rána.

Keď Fašiangy, tak poriadne! A aké by boli bez karnevalu? Dňa 2.2.2013 sa kaštieľ zaplnil princeznami, rytiermi, zvieratkami, či inými čudesnými tvormi. Veselý smiech detí sa stupňoval po každom bláznivom kúsku dvoch podarených šašov. Do ich bláznovstiev zapojili aj deti či starých rodičov. Deti boli úžasné, odniesli si z akcie nielen krásne spomienky ale aj malú hračku.

V mestských častiach nikto, ani mesto Levice cez svoje organizácie, dlhoročne neorganizujú žiadne spoločenské akcie. Členova komisie všetky akcie organizujú len v rámci svojho voľného času a s obmedzeným rozpočtom, preto sú povďační všetkým dobrovoľníkom a sponzorom, ktorí sa na akciách aktívne zúčastňujú. Teší nás všetkých skutočnosť, že sa postupne akcií zúčastňujú aj novoprisťahovaní obyvatelia mestskej časti Kalinčiakovo, či obyvatelia iných mestských častí, že sa na akciách ľudia majú šancu zoznámiť, porozprávať, že majú šancu ľudí v Kalinčiakove dať dokopy na úspešné akcie. Lebo odmenou pre nás je len dobrý pocit, že ľudia na akciu prídu a akcia sa im páči. Ďakujeme Vám!

V Kalinčiakove sa žije!

zdroj a fotografie: Ing. Elena Krajkovičová, člen Komisie MsČ Kalinčiakovo

s Facebookom máte z Leviceonline.sk oveľa viac. Stačí lajk a viac noviniek z Levíc a okolia príde priamo k Vám.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre