10142019pon

Druhý ročník tekvicovej parády na ZŠ Tekovské Lužany

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

TEKOVSKÉ LUŽANY 9. novembra 2012 - V pondelok 29. októbra sme sa zobudili do zasneženého rána a hoci počasie tomu nenasvedčovalo, v Základnej škole v Tekovských Lužanoch sme v poobedňajších hodinách mali jesenné podujatie.

Pani učiteľky spolu s rodičmi začali s prípravami a výzdobou už od obeda. Pripravili tvorivé dielne pre deti, ako výroba papierového šarkana a tekvice, vyrezávanie tekvicového šarkana, výroba kytíc z lístia a gaštanových panáčikov.

Druhý ročník tekvicovej parády na ZŠ Tekovské Lužany

 

Tvorivé cítenie a aranžérske schopnosti detí aj mamičiek sa prejavilo hlavne vo vytváraní tekvičkových ikebán. Medzi najžiadanejšie z jesenného tvorenia patrilo využitie jesenných plodov ako kukurica, šošovica, fazuľa, tekvicové a slnečnicové jadierka, ktoré deti vtláčali do plastelíny, čím si vytvorili veľmi zaujímavé obrázky. Nechýbala ani súťaž o najkrajšiu vyrezanú tekvicu. Porota sa zhodla, že každá tekvica je jedinečná a výnimočná a tak pripravené balíčky od sponzorov dostali všetky deti. Počas celého poobedia sme sa príjemne zabávali a už teraz sa tešíme na ďalšie podobné podujatia.

s Facebookom máte z Leviceonline.sk oveľa viac. Stačí lajk a viac noviniek z Levíc a okolia príde priamo k Vám.

Druhý ročník tekvicovej parády na ZŠ Tekovské Lužany

Druhý ročník tekvicovej parády na ZŠ Tekovské LužanyDruhý ročník tekvicovej parády na ZŠ Tekovské LužanyDruhý ročník tekvicovej parády na ZŠ Tekovské LužanyDruhý ročník tekvicovej parády na ZŠ Tekovské Lužany

 

zdroj a fotografie: Katarína Szalmová

Priestor pre Vás na portáli Leviceonline.sk...
Radi píšete o nejakých témach, máte pripravený článok, fotografie z podujatia, či akcie, je niečo vo Vašom okolí, na čo by ste chceli upozorniť a dať o tom vedieť aj ostatným?

Portál Leviceonline.sk Vám dáva priestor prezentovať Vaše príspevky, články, postrehy, skúsenosti, pripomienky, dať o nich vedieť, príp. upozorniť na dané problémy v našom meste a okolí.

Posielajte nám Vaše príspevky na našu známu e-mailovú adresu , prípadne ak pre nás máte zaujímavý tip, neváhajte nás kontaktovať aj telefonicky na 0903 671 087.

Staňte sa spolutvorcami portálu Leviceonline.sk, ktorý je tu práve pre Vás...

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre