05282024uto

V Leviciach sa vyhodnocovali súťaže AMFO 2014 a CINEAMA 2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 17. marca 2014 - V dňoch 14.3. – 21.3.2014 sa v Dome Matice slovenskej v Leviciach koná 42. ročník okresnej súťaže amatérskej fotografie a výstava fotografií AMFO 2014. Je to regionálne kolo celoštátnej postupovej súťaže, vyhlásenej Národným osvetovým centrom. Pripravilo ju Regionálne osvetové stredisko v Leviciach.

V Leviciach sa vyhodnocovali súťaže AMFO 2014 a CINEAMA 2014

Prihlásených bolo 69 fotografií od 32 autorov troch vekových skupín. Súťaž nebýva spravidla tematicky obmedzená, ale tento rok sa súťažiaci mohli prihlásiť aj do tematickej kategórie - VODA. Fotografie hodnotila dvojčlenná porota profesionálov v danej oblasti: Gabriel Kosmály a Daniel Brogyányi.

Súťažiacim adresovali tieto slová: „Tento obrazový materiál sprostredkováva vaše imaginatívne zážitky, ktoré ste sa rozhodli zvečniť. Medzi týmito zábermi možno vzhliadnuť artefakty, ktoré posúvajú popisnú realitu do sféry snivej fantázie, rôznorodých pocitov, ktoré pôsobia na vnímateľa tvorivo nejednoznačne. A tu sa dá už hovoriť o tvorivej umeleckej fotografii, ku ktorej by sme mali smerovať. Pri výbere prác sme sa snažili vybrať práve takéto práce, ktoré posúvajú realitu do transformovanej výtvarnej sféry. Potešil nás mohutný vývinový vzostup autorky, ktorú sme ocenili hlavnou cenou súťaže, Ďalej akčné a hravé videnie mladšej generácie, naopak chýbali práce starších autorov.“ K výhre oceneným autorom zablahoželali a vyslovili nádej, že sa s mnohými prácami stretneme aj na celoslovenskom kole spomínanej súťaže, aj keď možno v pozmenenom poradí.“

V Leviciach sa vyhodnocovali súťaže AMFO 2014 a CINEAMA 2014

Slávnostné vyhodnotenie oživilo premietnutie súťažných filmov, ktoré sú prihlásené do obdobnej celoštátnej súťaže 22. ročníka postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2014, venovanej filmovej tvorbe. Ako všetky fotografie prihlásené do súťaže, tak aj filmy postupujú do krajských kôl v Komárne a Nových Zámkoch.

 

V Leviciach sa vyhodnocovali súťaže AMFO 2014 a CINEAMA 2014

zdroj a fotografie: mk, ROS Levice

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre