12092019pon

Láska, vášeň a posadnutosť inšpirovaná skutočným príbehom

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Láska, vášeň a posadnutosť inšpirovaná skutočným príbehomLEVICE 8. novembra 2012 - Správu o tragicky zosnulej učiteľke z Levíc máme ešte všetci v čerstvej pamäti. V septembri minulého roku, v čase jej vraždy, mala Bea Bazalová rozpísaný svoj štvrtý rukopis. Ako zvyčajne, aj tento román mal mať účelovo šťastný koniec. No keď sa dopočula o vražde svojej kamarátky, s ktorou sa spoznala na štúdiu vysokej školy a ich priateľstvo trvalo dvadsaťdeväť rokov, odhodlala sa k zmene a inšpirovala sa skutočnými udalosťami. Spisovateľka zo Šiah, ktorá je tiež učiteľkou, sa rozhodla príbeh neláskavej lásky zachytiť vo svojom štvrtom románe.

„Poznali sme sa od prvého ročníka vysokej školy, spolu sme prechádzali cestou života až do chvíle, o ktorej sa mi aj teraz ťažko hovorí. Prezentácií tejto knihy už bolo niekoľko, no vždy je veľmi ťažké nájsť správne slová,“ opisuje dlhoročné priateľstvo dvoch umelkýň šahanská spisovateľka. „Je to pre mňa veľmi ťažké aj napriek tomu, že od tejto udalosti uplynul už viac než rok,“ pokračuje.

Láska, vášeň a posadnutosť inšpirovaná skutočným príbehom

„Naše priateľstvo trvalo takmer 30 rokov. Spoločne sme prežívali krásne obdobia nášho života, boli aj časy, kedy sme sa nestretávali až tak intenzívne. August minulého roka sme však prežívali spoločne. V snahe odísť od svojho problému bola u nás,“ hovorí autorka knihy, ktorá hrdinku svojho románu a rovnako aj jej starosti poznala veľmi dobre.

„Človek túži po láske. Ona ju tiež hľadala. S mužom, ktorý sa jej stal osudným, sa zoznámila prostredníctvom svojho syna,“ prezrádza začiatok príbehu Bea Bazalová. „Bola šťastná, akú som ju videla len veľmi zriedka. Hovorila, že stretla čistú dušu, bola zamilovaná,“ opisuje autorka začiatok vzťahu s tragickým koncom.

Prezentácia knihy Nemiluješ, zomrieš sa konala 7. októbra v jednej z levických kaviarní. Zúčastnili sa jej priatelia, kolegovia, známi, ale aj žiaci tragicky zosnulej učiteľky. O hudobnú časť prezentácie sa postaral Juraj Zaujec, ktorý bol taktiež Aleniným kolegom na ZUŠ v Leviciach.

s Facebookom máte z Leviceonline.sk oveľa viac. Stačí lajk a viac noviniek z Levíc a okolia príde priamo k Vám.

Láska, vášeň a posadnutosť inšpirovaná skutočným príbehom

Láska, vášeň a posadnutosť inšpirovaná skutočným príbehom

Láska, vášeň, posadnutosť. Čitatelia sa zhodujú, že príbeh slobodnej matky vychovávajúcej syna čítajú jedným dychom. Časť z výťažku predaja knihy Nemiluješ, zomrieš poputuje aj synovi tragicky zosnulej učiteľky.

zdroj a foto: ms

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre