04232024uto

The Paranoid má Dva svety

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

The Paranoid má Dva svetyMladá slovenská rocková krv – kapela The Paranoid zo Šurian vydáva 29.2.2012 svoj druhý album. „Je vyspelejší hudobne, technicky aj zvukovo. Snažili sme sa na sebe riadne makať a myslíme si, že sa nám to podarilo. Skladby sú spevavejšie, konkrétnejšie, naše výkony sú v porovnaní s prvým albumom posunuté na ďalšiu métu, čo nás teší. No a zvuk albumu je svetový. Chceli sme priniesť kvalitu, pretože naši poslucháči si ju zaslúžia,“ prezrádza o novinke v diskografii spevák Igor Belaj.

Kapela za lepším zvukom vycestovala do pražského štúdia Faust. „Mali sme vo výbere viac nahrávacích štúdií, ale v tomto sme točili singel Únos a mali sme na to tie najlepšie spomienky. Veľmi sa nám páčil prístup zvukára a kvalita štúdia, tak sme sa rozhodli ísť do Prahy,“ vysvetľuje Belaj.

The Paranoid má Dva svety

Počas dvoch januárových týždňov v českej metropole na album štvorica nahrala 12 piesní, no tri už jej fanúšikovia poznajú. „Single Únos, Odkaz a Je v nás viac sme dali von už počas tvorby tohto cédečka. Ostatné novinky si môžu všetci vypočuť hneď po zakúpení albumu,“ dodáva s úsmevom Igor. Spoločne s kolegami z kapely sa teší aj z hosťa, ktorý sa platni Dva svety predstaví. Je ním bubeník kapely Desmod Jano Škorec. „S Janom sme kamoši. Raz sme boli u neho na žúrke a povedali sme si, že by sme mohli urobiť takúto haluz, no a Jano bol za. Vybrali sme párty song a hoci sme ho najprv nahrali s našim bubeníkom, Jano si tam dal svoje typické veci. Bola to veľmi dobrá skúsenosť,“ uzatvára Igor Belaj.

Kapela The Paranoid podporí nový album Dva svety videoklipom ku skladbe Noc patrí nám a jarným česko-slovenským turné.

The Paranoid má Dva svety

zdroj a fotografie: Nikoleta Kováčová

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre