04232024uto

Steven Seagal a Lúčnica na Dobrom festivale

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Steven Seagal a Lúčnica na Dobrom festivalePREŠOV 16. júna 2014 - Umelecký súbor Lúčnica vystúpi po prvýkrát vo svojej histórii na rockovom festivale, na Dobrom festivale. Za viac ako 65 rokov sa lúčničiari predstavili vo viac ako 60 krajinách na 5 kontinentoch na tisícoch koncertov pre milióny divákov. Predvádzali mladosť a nadšenie slovenského tradičného umenia v divadlách i na futbalových štadiónoch, v slávnej londýnskej opere v Covent Garden, Monackej Opere a najväčších a najmodernejších divadlách v Japonsku, Číne či USA a Austrálii. Lúčnica sa prvýkrát objaví na letnom festivale popri najlepších slovenských skupinách ako IMT Smile, Hex, Chikilikitua, Korben Dallas...
Prof. Štefan Nosáľ, umelecký šéf a choreograf, zostavil program zo svojich najlepších čísiel, ktoré bude sprevádzať 13-členný orchester pod vedením Martina Sleziaka a spevácka skupina Lúčnice. Lúčnica sa tak po dlhých rokoch vracia na javisko amfiteátra v Prešove, kde účinkovala v 90-rokoch pre tisíce divákov.Steven Seagal a Lúčnica na Dobrom festivale

Majster bojových umení Steven Seagal, ktorý príde na Slovensko prvýkrát, je držiteľom 7. danu v Aikido a prvý Američan, ktorý si založil školu Aikido v Japonsku, sa predstaví prešovskému publiku so svojou obľúbenou bluesovou kapelou. Druhý deň povedie Seagal workshop Aikido v Strážskom so svojím žiakom, držiteľom 5. danu v Aikido Petrom Tomkom.

„Tento rok sa môžete tešiť na množstvo kapiel, ktoré na Dobrom festivale ešte nehrali. Jednou z nich je napríklad aj Korben Dallas. Silným hlasom speváka Juraja Benetina a kvalitnými pesničkami si získali pozornosť fanúšikov aj odbornej verejnosti a stále viac prekračujú hranice nezávislej scény. Rovnako sa tešíme aj na premiérové vystúpenie kapely Hex, ktorá bude u nás hrať na želanie fanúšikov,“ povedal z dvojice bratov Miro Tásler, hlavný organizátor festivalu a kapelník známej formácie IMT Smile.

Steven Seagal a Lúčnica na Dobrom festivale

Prešovský amfiteáter 20. a 21. júna v rámci Dobrého festivalu privíta tento rok domácich interpretov ako IMT Smile, Chiki Liki Tu-a, Komajota, Heľenine oči, z Bratislavy príde Hex a Korben Dallas a špeciálnym bodom programu bude vystúpenie Lúčnice. Zahraničnou hviezdou festivalu je Steven Seagal so svojou bluesovou kapelou, zahrajú aj britskí dídžeji a producenti John B a Jimpster. Zaujímavosťou je, že medzi mladými hudobníkmi vystúpi na menšom pódiu aj otec bratov Táslerovcov s kapelou Tásler Pufo Band.
Text: Miro Tásler
Foto: P. Brenkus a management Stevena Seagala

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre