04202024sob

Recitál Henryho Tótha a jeho hostí v Leviciach

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Recitál Henryho Tótha a jeho hostí v LeviciachLevice 8. decembra 2010 - Zvyknutý na megakoncerty a davy ľudí so skupinou Elán sa 25. novembra 2010 levickému publiku predstavil gitarový mág Henry Tóth v priestoroch prednáškovej sály Domu kultúry Družba.

 

Vystúpenie prebiehalo popri slávnostnom odovzdávaní plakiet a ocenení mnohonásobným darcom krvi organizovanom Slovenským červeným krížom v Leviciach, pričom samotní ocenení mali možnosť zúčastniť sa tohto koncertu.

Henry si ako svoj doprovod prizval niekoľko hudobníkov. Na trumpetu zahral Pavol Jeňo, František Beneš - cajon, perkusie a na klávesové nástroje hral Marián Čekovský.

Celé podujatie sa nieslo v príjemnom kamarátskom duchu a Henry s jeho  hudobnými hosťami ponúkli publiku krásne, uchu i srdcu lahodiace melódie.

„Dlhšie roky som nehral, hrával som síce v kluboch ale nehral som koncerty, keďže som mal veľa inej roboty. Teraz nadišlo obdobie, kedy opäť začínam hrať s Mariánom Čekovským v rôznych projektoch, ktoré mňa osobne veľmi bavia. Tento koncert mi navrhol a sprostredkoval Janko Špaňo a bude vybavovať aj ďalšie. Začínam hrávať viac v kultúrnych stánkoch ako v kluboch a sem do Levíc sa vrátim už onedlho, 11. decembra si tu zahráme v rovnakom zložení na Winter Party.“ prezradil nám na začiatku rozhovoru Henry Tóth.

Recitál Henryho Tótha a jeho hostí v LeviciachZačiatkom roka sa Henry zúčastnil na štarte projektu gitarových workshopov pod patronátom Petra Luhu. Spýtali sme sa ho teda, aký dojem to v ňom zanechalo: „Bol som tam len na „hosťovačke“ a workshop je dobrý vtedy, keď je pravidelnejší. Trošku som zahral a potom som veľa rozprával. Mal som za dve hodiny ukázať viacero vecí, ja som sedel na pódiu, prví ľudia boli päť metrov ďaleko a sedeli v sále. Keď ja budem robiť workshopy, urobil by som to inak, mám rád, keď som medzi ľuďmi.“

Nasledovala tak otázka, či sa Henry Tóth v budúcnosti plánuje venovať aj tejto činnosti: „Päť rokov som učil na vysokej škole v Rakúsku, párkrát som bol pozvaný základnými umeleckými školami ale bol som už aj na iných školách. Urobil som už niekoľko workshopov, kde bolo mnoho žiakov a musím povedať, že sa mi to veľmi páčilo. Mám rád, keď si môžem zahrať so žiakmi, ukázať im čo a ako, keď sa ma študenti môžu spýtať aj na to, ako by som to robil ja. Určite mám záujem zaoberať sa  vzdelávaním mladých a uberať sa aj týmto smerom.“

Henry hosťoval aj na hip hopovom počine, v poradí už druhom albume petržalského rapera DNA s názvom Revolucionár. Je teda zjavné, že sa nebráni žiadnemu štýlu. „Spolupráca bola vynikajúca, DNA ma zobral k sebe do štúdia, zahral som mu jednu sólovú pasáž v piesni s názvom „Pre bratov“. Mne sa tá hudba páčila, nemám proti tomu výhrady. Mám rád týchto moderných chlapcov, mám rád ich texty. Vôbec sa tomu nebránim, práve naopak, ja som tento projekt len privítal.“ týmito slovami popísal nedávnu spoluprácu talentovaný hudobník.

„Rád si zahrám s hocikým. Či už je to na veľkých pódiách, so skupinou Elán alebo aj s niekým iným, alebo hrám v malých kluboch, na párty. Rád si zahrám všade. Mojím cieľom je, aby som hral zhruba každý druhý deň, zatiaľ mi to našťastie vychádza.“

„Momentálne chystám sólový projekt, na ktorom sa zúčastnia viacerí zaujímaví ľudia. Už mám aj jasno o producentovi. Prezradím, že to nebude producent, ktorý pôsobí priamo na Slovensku. Ale bude to krásny projekt, to môžem povedať. Nebude to nič experimentálne ako moja posledná platňa, kde som si trúfol na niektoré kúsky, ktoré možno nie sú pre každého stráviteľné. No a teraz sa spraví niečo, čo stráviteľné bude. Nehovorím, že komerčné, bude to stráviteľné a bude to pekné.“ prezradil  nám niečo zo svojich plánov Henry Tóth.

Fotografie z tejto akcia nájdete tu.

Pozrite si tiež video-rozhovor „Henry Tóth o spolupráci s Mariánom Čekovským“, ktorý pridáme na náš portál už onedlho.

zdroj: ms, foto: Patrik Špaňo

 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre