04202024sob

Koncert maďarskej legendy OMEGA a slovenskej Collegium Musicum v Nitre vo fotografiách

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Koncert maďarskej legendy OMEGA a slovenskej Collegium Musicum v Nitre vo fotografiáchLEVICE 28. júna 2011 - Maďarská hudobná legenda OMEGA vystúpila v sobotu 25. júna na mestskom amfiteátri v Nitre a levický portál Leviceonline.sk bol pri tom!

Skupina, ktorá na hudobnej scéne existuje už skoro 50 rokov a ktorá vznikla v 60-tych rokoch podobne ako Beatles, žala a stále žnie úspechy nielen na domácej maďarskej hudobnej scéne, ale i celosvetovo. Páni muzikanti János Kóbor "Mecky" - spev, György Molnár ("Elefánt") - gitary, László Benkő ("Laci") - klávesy, vokály, Tamás Mihály ("Misi") - basová gitara, vokály, Ferenc Debreceni ("Ciki") - bicie, predviedli v Nitre fantastický a nezabudnuteľný hudobný zážitok, na

ktorý sa prišli pozrieť nielen tí skôr narodení. Vypredaný nitriansky amfiteáter burácal až do neskorých nočných hodín a kapelu nenechal po svojom neutíchajúcom potlesku odísť len tak. Hity ako Dievča s perlami vo vlasoch (Gyöngyhajú lány), mimochodom skupina Scorpions naspievala na svoj koncertný album z roku 1995 pieseň „White Dove“, ktorú Omega vydala s názvom „Pearls In Her Hair“, zneli nitrianskou sobotnou nocou.

 

Koncert maďarskej legendy OMEGA a slovenskej Collegium Musicum v Nitre vo fotografiách

Predskokanom bola slovenská hudobná legenda Collegium Musicum na čele s geniálnym klávesákom Mariánom Vargom. Skupina, ktorej vznik sa datuje v roku 1969, sa predstavila v zložení Marián Varga (klávesy), Fedor Frešo (basgitara), František Griglák (gitara) a Martin Valihora (bicie) a predviedla svoje najväčšie hity zo svojich albumov Konvergencie, Divergencie, ako i z ich najnovšieho albumu Speak, Memory.

Prinášame Vám fotografie z tohto vynikajúceho koncertu, mimochodom jediného na Slovensku. Fotografie si môžete pozrieť v našej fotogalérii, alebo kliknite na tento link.

zdroj: Mgr. Andrej Budai, wikipedia, www.collegiummusicum.sk, foto: Mgr. Andrej Budai

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre