05282024uto

Jazzovo-bluesová speváčka Silvia Josifoska v Leviciach

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jazzovo-bluesová speváčka Silvia Josifoska v LeviciachLEVICE 24. januára 2011 - V sobotu 29.1.2011 sa  Kaffee „Na Kus Reči“ Levice zrealizuje vystúpenie známej jazzovo-bluesovej speváčky Silvii Josifoskej so skvelým nezameniteľným hlasom, ktorú budú sprevádzať jej priatelia v zložení:

Silvia Josifoska – spev
Marián Ševčík – bicie
Štefan Bartuš – Kontrabas
Ondrej Krajniak - piáno

Info O Silvii Josifoska z
http://www.silviajosifoska.sk/:

Silvia Josifoska patri medzi najvýraznejšie tváre slovenskej hudobnej scény. Svoju spevácku dráhu odštartovala približne na začiatku 90.rokov. Už od začiatku sa u Silvie prejavilo veľmi silné blueosové cítenie. Práve blues je dominantou jej repertoáru. Okrem neho môžete nájsť v jej hudbe i iné hudobné žánre ako soul, funk, rock, či jazz. Vo všetkých žánroch sa pohybuje s veľkou ľahkosťou. Niekedy vás zavedie do melancholických, lyrických balád a rovnako i do dravých rytmov funkovej, či latinskoamerickej hudby. Vždy so silným výrazom a nesmiernou emotívnosťou. Netají sa obdivom k takým svetovým osobnostiam ako Cassandra Willson, Bobby McFerrin, Miles Davis, Meshell  degeocello, bluesmenom John Lee Hooker, Buddy Guy, Eta James. Počas svojho pôsobenia vystúpila s mnohými vynikajúcimi slovenskými I zahraničnými hudobníkmi - G. Jonáš, J. Burián, M. Gašpar, M. Zajko, I. Sabo, J. Griglák, P.Lipa, J.Litecký-Šveda, Erich Boboš Procházka, J. Turtev, M.Buntaj, King George(USA), Stan the Man(UK), P.Rowan(USA) a mnohými ďalšími.

Silvia pravidelne koncertuje najmä na slovenskej a českej klubovej scéne. Publiku sa predstavila i na mnohých významných bluesových a jazzových festivaloch ako Bratislavské jazzové dni Bratislava, Blues
Alive (CZ), Jazz na konci léta(CZ), Blues v lese(CZ), Valašský špalíček (CZ-ako hosť James Blood Ulmera), Blues City. Vystúpila i v Rakúsku a Taliansku, kde reprezentovala krajinu na festivale Nueva Europa.

zdroj: Martin Čenger, KuKuLeLe, www.silviajosifoska.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre